KOSGEB’e Nasıl Başvurulur? Nasıl Kredi Alınır?

KOSGEB’e Nasıl Başvurulur? Nasıl Kredi Alınır?
KOSGEB’e Nasıl Başvurulur? Nasıl Kredi Alınır?

Ülkemizde yıllardır devam etmekte olan KOSGEB hikayesi hakkında bugün sizlere bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz ve böylelikle sizlerde KOSGEB’den kredi alma işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız. Ülkede gelişme ve kalkınma meydana getirilmek için bir dizi program uygulanıyor. Bu programların başında ise KOSGEB programı geliyor. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanında bu tarz esnaf ve Kobilere sahip insanların ekonomik faaliyetlerini geliştirmek için çeşitli düzenlemeler yapılıyor. Özellikle yeni iş kurmak ve ekonomik faaliyetlerde bulunmak isteyen bireylerin başvuracağı yöntem olarak ön plana çıkan KOSGEB başvuruları yakın bir zamandan itibaren birçok insan tarafından tercih ediliyor.

Gelişebilirdik konseptine uygun olarak düzenlenen programlara kayıt olan yeni girişim planlarını yapan insanlar ve bireyler gerekli olan kurs eğitiminin ardından KOSGEB kredilerine başvuruda bulunabilirler.

Burs Kapsamında Verilen Eğitimler

Ülke içerisinde yaşayan gazi, esnaf, şehit yakını, ev hanımı, emekli veya yeni girişimci ruhuna sahip olan birçok insana belirli bir süre verilen kurslar sonrasında başarılı olan adaylar uygun projeleri hazırlıyor. Bu projelerin hazırlanmasının ardından incelenen bu projeler onaylanması durumunda KOSGEB aracılığı ile çeşitli kredi imkanlarını elde etmiş sayılırlar. Bu imkanın elde edilmesi ile birlikte insanlar kredi başvurularında bulunurlar.

KOSGEB Kredi Başvurusu

Ticari ve ekonomik faaliyet amacıyla başvurulan kurslardan başarı ile çıkan kursiyerlerin onaylanan projeleri için gerekli olan finansmanı İŞ KUR aracılığı ile başvurularda bulunması yeterlidir. Bu başvurular KOSGEB aracılığı ile iletildikten kısa bir süre sonra belirli bir kredi ve hibe imkanı proje sahibine imkan olarak sunulur. Başvurularda mevcut krediden yararlanmak isteyen girişimciler veya Kobiler gerekli olan başvuru formlarını doldurarak yasal olarak çeşitli merciiler aracılığı ile başvurularını yapabilirler.

Onaylı İşe Verilen Kredi Tutarı

Gerekli olan eğitim sürecini başarı ile tamamlayan ve elinde onaylı olan bir iş projesi olan herkes 100 bin Türk Lirasına kadar sıfır veya düşük faizli kredi imkanı elde edebilirler. Bu imkanın yanı sıra 50 Bin Türk Lirasına varan çeşitli hibe kredilerini de KOSGEB firması tarafından yeni girişimcilere verilebilir. Bu imkandan faydalanmak için 30 yaşının altında ve daha önce böyle bir imkandan faydalanmamış olma şartı bulunur. Bu şartları karşılayan herkes KOSGEB’e3 başvuruda bulunarak kredi alma imkanını elde eder.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan