Kuzey Kore – ABD Savaşı 12 Nisan 2017

Kuzey Kore – ABD Savaşı 12 Nisan 2017
Kuzey Kore – ABD Savaşı 12 Nisan 2017

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Kore ile ABD arasında yaşanan sorunlar sonrasında gündemde olan iki ülke 12 Nisan 2017 Saat 23:35 itibariyle savaşa girdi. Kuzey Kore ülke genelinde çalınan savaş sirenleri sosyal medya da yayınlandı ve birçok kişinin ilgi odağı oldu. Kuzey Kore savaş durumuna geçti! Çin, Kuzey Kore sınırını kapattı ve yakın yerleşim yerlerini tahliye ediyor. Türkiye saatiyle 00.50’de Kuzey Kore’nin büyük bir duyuru yapacağı açıklandı. Kuzey Kore ile ABD savaşı ne zaman? 3. Dünya savaşı ne zaman başlayacak?

Bu durum sosyal medya da birçok kişinin konusu oldu ve birçok kişi “Kuzey kore de halk olası amerika işgaline karşı Dombra eşliğinde sokaklara indi, hoparlörlerden aralıksız sela sesleri yankılanıyor” şeklinde tweetler atmaktadır. Ayrıca Kuzey Kore savaş durumuna geçti Pyongyang’da sirenler çalıyor halk sığınaklara saklanıyor. Çin, Kuzey Kore sınırını kapattı.

Kuzey Kore Ve Abd Arasında Yaşanan Büyük Gerginlik Nedir?

Son günlerde ABD ve Kuzey Kore arasında yaşanan gerilimden dolayı akıllara Kuzey kore – ABD savaşı nedir? sorusu gelmektedir. ABD’nin Kore yarımadasında uyguladığı politikalar neticesinde Kore ve ABD arasında önemli bir gerginlik yaşanmaktadır. Kuzey Kore’nin BM Daimi Temsilci Yardımcısı olarak görev yapan Kim In Ryong, yakın bir zamanda termonükleer bir savaş çıkabileceğini vurgulamıştır. ABD güçlü bir devlet olmasına karşın Kuzey Kore hiç çekinmiyor mu? ABD’nin oldukça güçlü bir devlet olmasına karşın Kuzey Kore hiçbir şekilde geri adım atacak açıklamalarda bulunmamıştır. ABD’nin bölgeye gönderdiği askeri güce karşı aynı şekilde karşılık vereceklerini belirten Kim, ABD’nin askeri gücünden ve silahlarından hiçbir şekilde korkmadıklarını söylemiştir. Ayrıca Kim, yaptığı açıklamada nükleer testlere devam edileceğini belirterek, 28 Nisan’da yapılacak olan Kuzey Kore’nin nükleer programına ilişkin toplantıyı eleştirmiştir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

faruk - 12 Nisan 2017 - 23:48

Trump çinden güzel telefon aldım demiş Kuzey kore de abdye savaş açmış. Toplama bilgi bu kadar

ferihaa - 12 Nisan 2017 - 23:48

Allahtan kuzey kore’ye sınırımız yok. Bir tane daha olaylı komşu istemiyorum

furkan - 12 Nisan 2017 - 23:50

Kuzey kore olayını takip ediyorum çok merak ediyorum nolcak

haberci duran - 12 Nisan 2017 - 23:51

Ve 3.dünya savaşı ABD ve KUZEY KORE arasında çıkar ve an itibariyle Kuzey Kore ordusu savaş durumuna geçti.Başkent Pyongyang’da sirenler çalıyor! Halk sığınaklara gidiyor.