Kyk Wifi Portal Yetki Hatası Nedir?

Kyk Wifi Portal Yetki Hatası Nedir?
Kyk Wifi Portal Yetki Hatası Nedir?

Bugün birçok öğrenci tarafından kullanılmakta olan KYK Wifi hakkında bazı detaylara değinme kararı aldım, KYK wifi nedir ve KYK Wifi’lerinde sıkça karşılaşılmakta olan hatalardan biri KYK Wifi portal yetki hatasına değindim. İlk etapta KYK wifi nedir?

Kyk wifi, devletin öğrencilere sağladığı yurtlarda ikamet eden kişilere özel olarak ücretsiz verilen wifi hizmetidir. Bu wifi hizmetinden yararlanmak isteyen kullanıcıların kyk yurtlarından birini kazanmış olması gerekmektedir. Kalan TC vatandaşı veya yabancı uyruklu öğrenciler tarafından kullanılabilir. Kyk wifi hizmetinden yararlanmak için wifi ağına bağlandıktan sonra çıkan doğrulama sayfasına TC kimlik numarası ve şifre bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Yabancı uyruklu öğrenciler TC kimlik numarası yerine pasaport bilgilerini kullanırlar. Peki, son zamanlarda herkesin başına bela olmuş olan Kyk wifi portal yetki hatası nedir?

Kyk wifi aynı anda pek çok öğrenci tarafından kullanıldığanından zaman zam problemler ortaya çıkabilmektedir. Bunun sebeplerinden biri de aynı anda birden çok cihazdan wifi hizmetine bağlanmak isteyen kullanıcılardır. Kyk wifi hizmeti aynı sırada tek bir cihazdan verilebilmektedir. Yaşanan teknik sorunlardan biri de portal hatasıdır. Portal hatasında wifi ağına bağlanmaya çalışırken “Yetkiniz bulunmamaktadır.” şeklinde bir hata kullanıcıların önüne gelir. Maalesef bu problem için bilgisayar aracılığı ile yapılacak bir çözüm bulunmamaktadır. Problem tamamen teknik sorunlardan kaynaklanmış olup bir kaç saat içerisinde ortadan kalkacaktır.

Bunun haricinde sizlerde KYK Wifi kullanıyorsanız ve bunun gibi benzer hatalar alıyorsanız alt kısımdaki yorum bölümünü kullanarak bizlere bu hataları iletiniz. Bunun karşılığında bizlerde ne yapmanız konusunda bazı detaylar verelim ve kısa süre içerisinde bu tür KYK Wifi sorunlarına çözümler üretelim.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan