LG G6 Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

LG G6 Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?
LG G6 Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

Son zamanlarda yeni çıkan cep telefon modellerinde kullanıcılar herzaman daha iyi bir batarya olsun ister daha büyük daha uzun ömürlü olsun ister .Bataryaların günü gününe tutmaz oldu bigün tam performans gösterirken diğer gün aynı performansı almayabilirsiniz. LG G6 için 3300mAh batarya olsa bile her gün için tam gün batarya ömrü yetmiyor olabilir.Telefonunuzun şarjı tam bitmeden yani yarıladığınızda anlıyorsunuz ki bu şarj günü rahat bitirmenizi sağlamaz. Eğer o anki modda kullanmaya devam edersiniz şarjınız size yetmeyebilir değil yetmesi mümkün değildir.Şimdi size küçük küçük tüyolar vereceğim.

Genel olarak tüm cep telefonu modellerin sorunlarından bir tanesi kullandığınız uygulamanın çok şarj tüketiyor olması.Bazı uygulamaları kullanmasanız bile şarjı hızlı bir şekilde bitirmesi için arka plan açık halde durması yetiyor, onun için daha fazla şarj için arka planda açık olan uygulamaları kapatıp rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kullanmadığınız zaman Bluetooth ve Wifi’yi kapatınız.Gereksiz yere açık olanları kapatınız daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.Telefonunuzun Güç Tasarrufu modu var ise onu aktif hale getirmeyi unutmayın. Baktınız oda olmuyor powerbank almanızı tavsiye ederim.

Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

Akıllı cihazların en büyük sorunu olan şarjın çabuk bitme sorununa çözüm arıyorsanız ilk olarak Telefonunuzda arka planda çalışmakta olan uygulamalarının bir kısmını devre dışı bırakmak ile bu işlemi başlayabilirsiniz. Telefonunuzda aşırı derecede çabuk şarj bitiyor ise ve uzun zamandır aynı bataryayı kullanıyorsanız bu durum bataryanızdan kaynaklanabilir. Bundan dolayı telefonunuzun bataryasını altta ayda bir olmak suretiyle değiştirmeniz sizlerin hem sağlık açısından hem de kullanmış olduğunuz cihazınızın sağlığı açısından oldukça önemlidir

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan