Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden Suyunun Cilde Faydaları
Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden suyu, içerisindeki doğal mineraller sayesinde iç organlara olduğu kadar cilde de büyük faydalar sağlayan bir kaynaktır. Cildimiz de vücudumuzun geneli gibi düzenli olarak minerallere ihtiyaç duyar. Ağız yoluyla alınan mineraller bütün vücuda dağılsa da cilde direk olarak uygulanan mineraller çok daha etkili olacaktır. En büyük doğal mineral kaynaklarından bir tanesi olan maden suyu, işte bu noktada büyük önem kazanmaktadır. Ancak kullanılan maden suyu muhakkak doğal ve katkısız olmalıdır. Ayrıca cilde maden suyuyla bakım uygulaması yapılmadan önce özellikle yüz bölgesinin ılık suyla ve doğal suyla yıkanarak arındırılması, maden suyunun daha etkili olmasını sağlayacaktır. Cilde uygulanırken de bir pamuk yardımıyla uygulanan bölgeye yavaşça yedirilmelidir.

Maden suyunun cilde sanılandan çok daha fazla faydası vardır. Öncelikle içerisindeki faydalı mineraller sayesinde ciltte biriken toksinlerin ve zararlı organizmaların yok olmasını sağlar. Böylece gözenekler açılır ve cilt nefes almaya başlar. Bu da beraberinde gençleşmeyi getirir. Bunun yanı sıra cildi onararak eski seri tabakalarının ciltten uzaklaşmasını sağlar. Bu da cilde ışıltı kazandırır. Yoğun makyaj ve sürekli kirli havaya maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan ve gözenekleri tıkayan siyah noktaların arındırılmasında da maden suyu oldukça etkilidir. Bunun yanı sıra düzensiz beslenme ya da hormonal değişim gibi sebeplerden dolayı vücudun yağ dengesinin değişmesiyle ortaya çıkan sivilcelere karşı da maden suyu etkili bir çözümdür. Maden suyu bu noktada tonik etkisi de taşımaktadır. Makyaj temizlendikten sonra pamuk yardımıyla, yatmadan önce yüze uygulanan maden suyu oldukça etkili bir toniktir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Selin - 23 Temmuz 2015 - 18:50

Cildimde yaşadığım sivilce ve siyah nokta sorunları için doğal maden suyunu denemiştim oldukça olumlu sonuçlar aldım.Kısa bir süre içerisinde siyah nokta sorunum yok oldu maden suyu cilde gerçekten faydalı mucizevi bir madde ve çeşitli kremlere yüzlerce lira vermektense maden suyunu marketlerden 1 liradan ucuza satın alabilirsiniz. Ayrıca maden suyunu limonla karıştırırsanız daha etkili olucaktır.