Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?
Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

Doğadan gelen mineral bakımından zengin olan maden sularının birçok yararı vardır. Gaz, element ve maden tuzundan oluşan bu sular magnezyum, fosfat gibi temel elementleri düzene sokar.

Şimdi sizlere maden suyunun yararlarını sıralayalım;
Öncelikle maden suları sağlığa yararını olduğunun farkındayız bunun dışında ise cilde de pek çok yararı vardır. Maden suyu cildin kırışıklığını önler ve cilde daha güzel ve genç bir oluşum sağlar.

Daha sonra bu maden suları yer altından geldiği için kalsiyum bakımından zengin olan bu sular vücuttaki kalsiyum oranını dengeler ve sindirim kolaylığını sağlar. Örneğin akşam yemeğini fazla kaçırdık aşırı mide rahatsızlığı duyuyorsanız öncelikle maden suyunu tercih etmelisiniz ve bunu unutmayalım lütfen gazoz ve maden suyu aynı şeyler değildir. Bir diğer yararı ise; mide yanmalarına ve ekşimesine çok iyi gelmektedir.

Ter ya da koku haline gelen vücuttaki zararlı suyu dışarı atılmasına yardımcı olur. Ayrıca en önemli yararı ise günlük su ihtiyacımızı karşılar. Böbrek taşı olmasında engel olur. Meme kanseri, akciğer kanseri olmasını engeller. Dolaşım sistemini hızlandırdığı gibi zayıflamak içinde doktorlar tarafından önerilmiştir. Çünkü maden suları vücudun su ihtiyacını karşılar ve buda su dengesini sağlar. Obezite ye karşı bir önlem olarak alınır. Maden suları özellikle yaşlılar ve çocuklar tüketmelidir. Çünkü en çok suya ihtiyaçları olan yaşlılar ve çocuklardır. Hamilelik de kadınlar kendilerine her zaman dikkat etmelidirler hem bebek hem de anne için gereklidir. Çünkü anne bebeğini karnında iyi büyütmesi için hem su ihtiyacını hem de yemek ihtiyacını karşılamak için günde en fazla üç kere içmelidir. Daha öncede belirlediğim gibi maden suları cilde iyi gelmektedir hatta bu zamanlarda insanlar maden sularını sprey yapıp yüzlere ellere uygulamaktadırlar. Ege bölgesi kırıklı bir yapıya sahip olduğundan burada en çok maden suyu üretilmektedir. Ülkemiz maden suyu bakımından zengin bir ülkedir fakat diğer ülkelerle karşılaştırdığımızda ise maden suyu tüketiminde geride olan bir ülkeyiz bizler zenginliğimizin farkına varmamış bir ülke olmaktan çıkmak için maden suyu faydalarını bilmemiz lazım. Ayrıca maden suyu vücut ısısını da düzende tutar.
Ayrıca son olarak da eklemek istediğim ise menopoza giren kadınlar içinde önemlidir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Sanem - 24 Temmuz 2015 - 01:31

Madem suyu gerçekten mucizevi bir içeçek ayrıca cilde faydalarınıda bilmeyen yoktur oldukçada ucuz bir içeçek yani içindeki mineraller o kadar faydalıki her gün içmemiz gereken içeceklerden biridir.