Messenger Olmadan Facebook Mesajlarını Açmak

Messenger Olmadan Facebook Mesajlarını Açmak
Messenger Olmadan Facebook Mesajlarını Açmak

Bilindiği gibi Facebook uygulamasında daha önce gelen mesajlara uygulama üzerinden erişilebiliyor ve cevap verilebiliyordu. Ancak daha sonra yapılan yenilikle Facebook üzerinden gelen özel mesajlar uygulamanın yüklü olduğu cihazlarda Messenger uygulamasının yüklü olması zorunluluğu getirdi. Bu durum birçok Facebook kullanıcısını oldukça kızdırdı. Ancak Messenger uygulamasını yüklemeden mesajlara erişmenin oldukça basit bir yolu var. Peki Facebook Messenger uygulaması yüklenmeden nasıl kullanılır ?

Facebook tarafından mesajlara ulaşılması için Messenger uygulamasının zorunlu hale getirilmesinin ana sebebi mobil cihazların kullanımını ve mobil cihazlardaki Facebook kullanımının oranını yükseltmektir. Adres çubuğunda m.facebook.com adresini facebook.com olarak değiştirilse bile yeniden Messenger uygulamasının yüklenmesi zorunluluğu ile karşılaşılmaktadır. Bu problemin aşılması aslında oldukça basittir. Mobil web tarayıcısının menüsünden ” masa üstü sitesi iste” bölümüne tıklayarak Facebook’un normal kullanım ara yüzüne ulaşılabilir ve gelen mesajlara rahatlıkla ulaşabilir ve cevap verilebilir. Eğer eski haline getirmek istenirse yine mobil web tarayıcısının menüsünden ” Masa üstü Sitesi iste ” bölümüne tıklayarak burada bulunan onay işaretinin kaldırılması yeterli olacaktır.

Bunun için bir başka yol da Facebook mesajlar bölümüne girildiğinde Facebook Messenger’ın yüklenmesi için yükleme sayfasına yönlendirecektir. Uygulama mağazasına giderek Facebook Messenger’ı yükleme işlemine başlanıp yükleme tamamlanmadan işlem durdurulduğunda Facebook mesajlarını Messenger olmadan kullanılabilir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan