Profilime Nasıl Saydam Türk Bayrağı Yapabilirim?

Profilime Nasıl Saydam Türk Bayrağı Yapabilirim?
Profilime Nasıl Saydam Türk Bayrağı Yapabilirim?

Sosyal paylaşım sitelerinin en çok kullanılanlarından biri olan Facebook kullanıcıları kendilerine en uygun buldukları veya en beğendikleri fotoğraflarını profil fotoğrafı olarak kullanma eğilimindedir. Akıllı telefonların ön kameraları sayesinde bol bol öz çekim de yapılmakta, bol bol da profil resmi değiştirilmektedir. Türkiye’de ya da dünyanın bir başka yerinde yaşanan terör olaylarında birçok kişinin profil resimlerini hemen değiştirildiğini, ülke bayraklarının profil resimlerine eklendiğini gözlemişsinizdir. Belki siz de profil resminizi değiştirmek, milli bayramlarımızda kendi resminizle beraber şeffaf görünümlü Türk bayrağı koymak istemişsinizdir. Şimdide kadar yapmamış olsanız da bu açıklamalardan sonra değiştirmeyi deneyebilirsiniz. İşte merak edenler için Facebook Profil Fotoğrafı Saydam Türk Bayrağı Nasıl Yapılır sorusunun cevabı.

Öncelikle resim düzenleme programlarından biri olan pixis adlı program kullanılması gerekecektir. Online kullanabileceğiniz programın ana sayfasından biraz aşağı doğru indiğinizde Türk bayrağı uygulamasını görülecektir. Gördüğünüz Türk bayrağı uygulamasının üzerine tıkladığınızda yeni bir sayfa açılacaktır. Fotoğraf seç yazan kısma tıklayarak bilgisayarınızdan resminizi seçilmelidir. Bu işlemden sonra “Go” yazan yere tıklanmalıdır. İstediğiniz şeffaf Türk bayraklı profil resminizi karşınızda göreceksiniz.

Sayfanın sağında görülen seçeneklerden biri olan “Pixis logosu olmadan indir” yazan kısma tıklarsanız yeni şeffaf Türk bayraklı profil resminiz bilgisayarınıza inecektir. Yine sayfanın sağında görülen Facebook logosu ve üzerinde “Paylaş” yazan butona tıklayarak zaman tünelinde de paylaşılabilmekte. Facebook Profil Fotoğrafı Saydam Türk Bayrağı Nasıl Yapılır diyenler bu kadar basit olduğunu öğrendikten sonra artık gerek duydukları her an yeni profil resmi hazırlayıp kullanabilecektir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan