Saç düzeltme operasyonu nedir?

Saç düzeltme operasyonu nedir?
Saç düzeltme operasyonu nedir?

Saçlarımız en değerli dış görünüm unsurlarımızdır. İnsanlar uzun yıllardır saç problemlerine karşı çok çeşitli çözümler aramıştır. Özellikle saç dökülmeleri konusunda çok büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Gerek bölgesel gerekse de kalıtımsal olarak saçlarda görülen dökülmeler ve seyrelmeler insanları farklı arayışlara yöneltmiştir.

Saç düzeltme operasyonu nedir?

Saç kaybına karşılık en büyük çözüm saç nakli yaptırmaktır. Saçların özellikle ense bölgesinden alınan bölümleriyle dökülen kısımlara eklenmesi olan bu tedavi bir çok insanın da saç problemlerine karşı bulduğu çözümlerin başında gelir. Ancak her zaman bu yöntem istenildiği gibi gitmeyebilir. İşte bu durumlarda saç ekimi operasyonunun düzeltilmesi gerekir. Bu durumda saç ekimi düzeltme operasyonu uygulanır.

Tıp dilinde pluggy look denen, halk arasında ise çim adam olarak bilinen bu sorunun ortaya çıkmasında, özellikle saç ekim işlemini sağlık koşullarına uygun olmayan donanımsız hastanelerde ve işinde ciddi olmayan hekimler tarafından yapılması büyük rol oynamaktadır.

Düzeltme işlemi nasıl yapılır?

Saç ekimi konusunda kullanılan en son teknolojik teçhizatları ve operasyon tekniklerini iyi takip etmek gereklidir. Yeterli donanıma sahip olmadan ve tedavi olmak isteyen kişinin isteklerini doğru şekilde yerine getirmeden yapılan operasyonlar ne yazık ki saç ekimi yapmak isteyen insanları oldukça kötü sonuçlara mahkum etmektedir. Saç ekimi işlemi sonrasında yanlış sonuçlar alındığında başka bir klinikte veya hastanede düzeltme işlemi yapılması gerekir.

Düzeltme işlemi ilk yapılan saç ekim işleminden daha uzun sürmektedir çünkü ilk yapılan işlemin düzeltilmesi için saçların yeniden ekilmesinin gerektiği durumlar oluşabilir. Bu nedenle düzeltme işlemi bir seanstan daha fazla da sürebilmektedir. Ayrıca saç ekimi yapılan kişinin düzeltme işlemine bir an önce başlamaması da düzeltme işleminin her şekilde uzun sürmesine neden olacaktır.

Düzeltme şekilleri nelerdir?

Saç düzeltme şekilleri birkaç başlık atında toplanabilir. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Yara izi veya şerit izi düzeltmeleri,
  • Yanlış yönde ekilmiş saçları düzeltme operasyonları,
  • Kamuflaj operasyonları,
  • Pluggy look denen çim adam görüntüsünden kurtulmak için yapılan operasyonlar.

Saç ekim operasyonları bazı insanlar için her zaman istenilen sonuçları yaratmayabilir. Böyle durumlar için elbette yanlış gitmiş olan saç ekimi işlemini düzeltme operasyonlarını yaptırmak gereklidir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan