Saç Ekimi Hakkında Herşey

Saç Ekimi Hakkında Herşey
Saç Ekimi Hakkında Herşey

Saçlar neden dökülür?

Saç dökülmesi durumu insanlarda yaşamın doğal bir döngüsü sonucu ortaya çıkar. Zaman ilerledikçe kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmeleri görülmeye başlar. Yaşın ilerlemesi sebebiyle dökülmeler olabileceği gibi birtakım başka sebeplerden de saçlar zayıflar ve dökülmeye başlar. Bu sebeplerin başında ise stres gelmektedir. Üzüntü içinde olmak, çeşitli hastalıklara sahip olmak da saçı döken diğer unsurlar olabilmektedir. Bunlar dışında bir de mevsimsel etmenler ve iklime uyum sağlayamama da saç dökülmesine yol açabilmektedir.

Saç ekimi neden gereklidir?

İster doğal sebeplerden olsun ister farklı sebeplerden, saç dökülmesi insanlar için çözümsüz bir olay değildir. Eskiden önemsiz görünen ve pek dert edilmeyen saç dökülmesinin önemsenmemesinin nedeni bu konuda teknolojik gelişmelerin yaşanmamasıydı. Ancak günümüz şartları saç ekimini gerçekleştirebilecek düzeye gelmiştir ve artık insanlar saç dökülmesi problemlerine bu şekilde çözüm bulabilmektedir.

İnsanlar yaşadıkları hayat içerisinde çevresiyle etkileşim içerisinde olan varlıklardır. Saçlarının kelleşmeye başlayan bir görünüm almasından doğal olarak olumsuz etkilenirler ve dışarıda bu şekilde görünmek istemezler. Hatta insanlar kendilerine bile bakarken aynalarda, dökülen saçlarının yerini alan görüntüyle karşılaşmak istemezler. Tüm bu sebeplerden saç ekimi geçtiğimiz yıllar boyunca mükemmel bir çözüm olmuştur.

Saç ekimini kimler yaptırabilir?

Öncelikle kronikleşmiş ciddi bir rahatsızlığı olmayanlar, saç ektirmek için seçilen bölgede deri rahatsızlığı bulunmayan ve saç ekimi için saçın alınacağı bölgede yeterli saçı bulunan kişiler saç ekimi yapabilirler.

Saç ekimi nerede ve kimlerce yapılır?

Saç ekimi işlemi estetik ve plastik cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılmaktadır. Bu unvana sahip olan doktorlar dışında herhangi bir branşa sahip doktorun saç ekimi yapması yasal değildir. Uzmanlık isteyen saç ekimi işlemi, ciddi bir cerrahi durum olduğundan steril ortamlara sahip hastanelerde yapılması uygundur.

Saç ekimi ne zaman yapılır?

Estetik kaygılar sonucu veya başka sebeplerden saç ekim yaptırmak isteyen insanlar saçlarının tamamen dökülmesini beklememelidir. Saç ekim işlemi saçları dökülmeden önceki haline döndüremez. Bu şekilde bir beklentiden de kurtulmak gereklidir. Psikolojik olarak da kişi bu müdahaleye hazır olduğunda işlem gerçekleşebilir.

Saç ekimi konusunda iyice araştırma yaparak, bu konuda bütün değişkenleri değerlendirerek karar verilmesi doğru olur. Ülkemizde de saç ekimi oldukça başarılı cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan