Saçlardaki Kepek Sorununa Çözüm Önerileri

Saçlardaki Kepek Sorununa Çözüm Önerileri
Saçlardaki Kepek Sorununa Çözüm Önerileri

Merhaba hanımlar beyler… Bugün sizlere genelde erkeklerin yaşadığı bir sorunmuş gibi görünen fakat biz kadınlar da görülme olasılığı yüksek kepek sorununa değinelim istedik. Her ne kadar kepek sorununa bitkisel çözümlerle de yaklaşılıyor olsa da bir tıbbi sorun teşkil ettiğinde hemen bir doktora başvurmanızı öneririz.

İlk olarak, saç kökleri için faydalı olan bitkisel ürünlere değinelim. Evimizde bulunan ya da en yakın eczaneden temin edebileceğimiz aspirin bu yöntemlerin başını çekmekte. 2 tane aspirini parçalayarak toz haline getiriniz. Toz haline gelen aspirini şampuanınızın içine ekleyin. Daha sonra oluşturduğunuz bu karışımı saçlarınıza ve derinize masaj yaparak yedirin. Daha sonra saçlarınızı tamamen durulayın. Durulama işlemini ardından bu kez de şampuanınızın aspirinsiz olan kısmıyla saçlarınızı yıkayın. İşte tüm mesele bu.

İkinci bir yöntem olarak tamamen doğal olan limonu sıkarak yaklaşık 2 yemek kaşığı kadar saçlarınızın diplerine yedirmeniz olacaktır. Limonun asitli yapısı sayesinde derideki kepek tamamen ortadan kalkacaktır.

Son olarak sizlerle sirke yöntemini de paylaşmak istiyorum. Bu yöntemde de her akşam 2 fincan soğuk suya 2 fincan sirke ekleyeceğiz. ( ölçüler aynı olmalıdır.) Bu karışımı saçınızı durulama işleminde uygulayacaksınız. Bu durulama işleminin hemen ardından içinde herhangi bir şey olmayan şampuanınızı normal olarak uygulamanız ve son kez durulayıp duştan çıkmanız olacaktır. Kepeklere sizde elveda deyin. Sağlıcakla…

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan