Saçlarınız Neden Dökülüyor?

Saçlarınız Neden Dökülüyor?
Saçlarınız Neden Dökülüyor?

Kadınlar güzellikleri açısından tehlikeye giren her konu için hiç ummadığınız kadar endişelenebilirler. Bazen erkeklerin dalga geçtiği bir konu olsa bile, tırnakları kırıldığı zaman bile ciddi anlamda çok üzülürler. Bu yüzden onlar için günlük ve haftalık bakım diye nitelendirdikleri kavramlar çok büyük önem taşır. Asla aksatmadıkları bazı bakım kürlerine rağmen yine sorun yaşamaya devam ederlerse tehlike çanları çalıyor demektir. Hatta şöyle de diyebiliriz ki hanımların saçları çok dikkatli olmalarına rağmen dökülmeye başlamışsa ya da dökülmeye devam ediyorsa her an krize girebilirler. Bu kadar telaş yapıp kendilerini üzmeden önce bilmeleri gereken bir şey vardır ki saçların günde 100 tel civarında dökülmesi kadar normal bir durum yoktur. Ama daha fazla döküldüğünü düşünüyor ve buna engel olmakta gerçekten zorlanıyorsanız bir an önce bunun sebeplerini araştırmanızda fayda vardır.

Saç dökülmesinin nedenleri tek bir koşula bağlanamayacak kadar çoktur. Yıkanırken kullandığımız şampuanlardan tutun da saçınızı boyarken kullandığınız kimyasal oranı yüksek boya türlerine kadar her türlü seçenek saç dökülmesi için etkili nedenlerdir. Fakat beslenme düzenindeki yanlışlıklar ve eksiklikler en büyük saç dökülmesi nedeni olarak söylenebilir. Vücudunuza almayı ihmal ettiğiniz her türlü sebze ve özellikle de meyve, saçlarınızın beslenmesi için büyük oranda önemlidir. Bir başka neden olarak genetik faktörleri ve aşırı stresli ruh hallerini sıralayabiliriz. Bu faktörler saçlarınızı erken yaşta kaybetmenize neden olabilirler fakat günümüz koşullarına bakılırsa saç dökülmesi o kadar da çözümsüz bir sorun değildir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Fatma - 23 Temmuz 2015 - 19:16

Anlattıklarınız çok doğru kadınlar oldukça hassasdırlar.Saç dökülmesi ise büyük bir problemdir. Saç dökülmesini engellemek için kendi yaptığım formüllerden biri ise saçımı 2 günde bir yıkıyorum ve fön çekmekten kaçınıyorum saçlarım daha sağlıklı ve saç kırıkları olmuyor mutluyum.