Samsung Galaxy A8 Özellikleri

Samsung Galaxy A8 Özellikleri
Samsung Galaxy A8 Özellikleri

Samsung markası kendinden epeyce söz ettiren S serisinden sonra orta giriş seviyesi olarak adlandırılan Galaxy A serisiyle karşımıza çıkıyor, peki Samsung Galaxy A8 özellikleri nelerdir? İncelediğimiz Galaxy A8 cihazı A serisinin en iddialı serisi olarak adlandırılmayı gayet güzel başarıyor. Galaxy A8, Galaxy Note 4’ü andıran tasarımıyla 5,7 inç ekranıyla kullanıcılarıyla buluşuyor.  5.9 mm olarak üretilen Galaxy A8, Samsung ’un en ince akıllı telefonu olarak ismini yazdırıyor. Samsung Galaxy A8’in özelliği ise 5,9 mm inceliğine 5.7 inç ekranı ve 3050 mAh bataryasını içeriyor olmasıdır. 3 GB ram özelliği, 32 GB depolama hafızasının yanı sıra her zaman karşımıza çıkan özelliği, MicroSD desteğiyle bu seride de devam ettiğini görebiliyoruz. 32 GB hafıza seçeneğinin yanında 64 GB dâhili depolama seçeneği ile sınırlandırılsa da, MicroSD seçeneği ile depolama 256 GB’a kadar çıkabiliyor. Toplamda 8 çekirdek özelliği sunan Galaxy A8 orta üst seviyede performans sunuyor. Ayrıca Galaxy A8 tasarımında FM radyo özelliği de bulunuyor.

Samsung Galaxy A8 en dikkat çeken özelliklerinden biride kamerası. Galaxy S6 ile dâhil olan 16 megapiksel olan kamera bu seride de devam ediyor. Optik imaj sabitleyicisi bulunmayan Galaxy A8, full HD diye adlandırdığımız kaliteli çözünürlükte video kayıtları yapmamızı sağlıyor. Samsung ‘un yeni serisi Galaxy A8 cihazında ön kamerası 8 megapiksel. Samsung bu serisinde parmak izi sensörü kullanması da Galaxy serisinin artılarından biri olmayı başarıyor. Android işletim sistemini kullanan ve yeni güncelleme bekleyen kullanıcılarına da müjde veriyor Samsung. Galaxy A8 serisi Android 6.0.1. Marshmallow işletim sistemiyle çıkış yaparak en yeni tasarımı ve güncellemeleriyle birlikte geliyor.

Samsung Galaxy Note serisinden hala kendinden söz ettirebildiğini göz önünde bulundurarak düşünürsek, Galaxy A8 serisi Samsung ürünlerinin en iyisi olabileceğini söyleyebiliriz. Farklı renk seçenekleriyle karışımıza çıkan Galaxy, bu defa İnci beyazı, Gece siyahı, Şampanya altın, Nane gibi orijinal isimlerde ilgimizi fazlasıyla çekebilecek renk seçenekleri sunuyor.

Kullanıcılarının merakla beklediği bu özellikler beklenenden biraz daha üst seviye de olduğu gözlerden kaçmıyor. Yüksek çözünürlük sunan Galaxy A8 ön ve arka kameraları, zaten diğer serilerinde de kendinden söz ettirmişti. Bu seride de değişmeyen gelenek yüksek çözünürlük özelliği beklenilenin karşılandığını gösteriyor. Büyük ekran özelliğini fazlaca kullanan Samsung, telefon kullanmayı zorlaştırmış gibi görünse de ekran inceliğinden çözünürlüğüne kadar birçok özelliği ile birlikte aslında elektronik cihaz kullanmayı kolaylaştırdığını söylemek mümkün.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan