Samsung Telefon Geçmişi Nasıl Silinir?

Samsung Telefon Geçmişi Nasıl Silinir?
Samsung Telefon Geçmişi Nasıl Silinir?

Geçtiğimiz günlerde sorulan sorulardan biri olan, herhangi bir Android işletim sistemine sahip olan telefonda internet arama geçmişi nasıl silinir, aranılan kelimeler nasıl silinir sorusunu yanıtlamak isterim. Bilindiği gibi her telefon artık hemen hemen internete girmekte ve her telefon hemen hemen bir koca bilgisayar kadar işlem yapabilmekte, yani sadece internette dolaşmak için bilgisayar alacak olan kişiler, bilgisayar almak yerine daha kaliteli bir telefon alarak bu ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayabiliyorlar. Hadi lafı uzatmadan şimdi sitelere samsung ve diğer android işletim sistemine sahip olan telefonlarda arama geçmişini nasıl yapılacağı konusunda kısa bir açıklamaya yapayım hemen. Lakin geçiş yapmadan önce şunu da belirteyim ki; bilindiği gibi her telefonun kendine özel bir default tarayıcısı vardır bu tarayıcı yardımıyla ilk internete girişinizi yapabilirsiniz, bir de Google Chrome tarayıcısı vardır bu tarayıcı sayesinde internete daha hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Normal Tarayıcı Geçmiş Silme

Tarayıcıyı açınız ve ardından menü tuşuna dokunarak Ayarlar kısmına gidiniz. Ardından burada yer alan seçenekler arasında fark edeceksiniz ki Gizlilik ile alakalı bir seçenek var, benim telefonumda şöyle yazıyor sizin telefonlarda farklı bir şey yazabilir; Gizlilik ve güvenlik bu kısıma geldim ve şimdide Önbelleği temizle kısmına dokunarak arama geçmişimi silebilirim.

Kısaca; Tarayıcı >> Tarayıcı Ayarları >> Gizlilik ve güvenlik >> Önbelleği temizle.

Mobil Google Chrome Arama Geçmişi Silme

Chrome tarayıcısı bir çok kişi tarafından kullanılan ve şuan Google Play’in en çok tercih edilen tarayıcılardan birinci sırada gelmektedir. Bu tarayıcıda arama geçmişini şu şekilde silebilirsiniz; Tarayıcıyı açıp sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine dokunun ve gelen seçenekler arasında Geçmiş’i fark edeceksiniz. Bu kısıma dokunun ve gelecek olan sayfada TARAMA VERİLERİNİ TEMİZLE.. diye bir seçenek olacak en alt kısımda buradan da Chrome tarayıcınızın arama geçmişini temizleyebilirsiniz.

Chrome Tarayıcını Açın >> Ayarlar >> Geçmiş >> TARAMA VERİLERİNİ TEMİZLE..

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan