Sarışınlar İçin Saç Renkleri

Sarışınlar İçin Saç Renkleri
Sarışınlar İçin Saç Renkleri

Sanırım ten rengi bakımından en şanslı kadınlar sarışınlardır. Tüm dünyada kabul gören bir ten rengine sahiptirler. Hatta uzun yıllar güzelliğin temsilcisi olmuşlardır; sarışın tenleri, sarı saçları ve mavi gözleriyle… Yine de böylesine olumlu özelliği olan sarışın kadınlar da diğer kadınlar gibi değişim isterler ve sarı saçlarından sıkılırlar. Her siyah yada kahverengi saça sahip olan kadınlar bir dönem mutlaka sarı saç deniyorsa, sarışınlar da mutlaka farklı renkler denerler.
Sarışınlar, ten renklerinin açık renkli oluşundan şaç renkleri konusunda şanslıdırlar. Küllü kumral saç rengi onlar için çok iyi bir tercih olacaktır. Hem kaş rengi için çok koyu durmayacak hem de eski saç rengine nazaran çok alışılmışın dışına çıkmayacaktır. Kaş rengi de sarışınların saç rengi seçmelerinde önemli bir kıstastır. Her ne kadar artık kaş rengi de boyanabilse de, çok zıt renklerde bir boyama işlemi yapıldığında kişi ister istemez doğallığını kaybeder. Bu nedenle de sarışınların kaş renkleri ne kadar koyu ise, saç renklerini değiştirmeleri ve farklı renkler denemeleri o kadar daha kolaydır.

Sarışın bayanların gözlerinin renkli olması da önemli bir detaydır. Herkes bilir ki, bir bayanın koyu renkli bir saçı ve renkli gözleri varsa çok daha dikkat çekici olur. Bunun dünyada ki en büyük örneği de Adriana Lima’dır. Renkli gözlere sahip sarışın bayanlar koyu saç renklerini denemekten korkmasınlar. En önemli detayda dip boyası, gerçek saç renkleri açık olduğundan dip boyaları geldiğinde kötü bir görüntüye neden oluyorlar. Bütün bu özelliklere önem verdiklerinde tüm sarışın bayanlar özellikle kahve tonlarını denemelidirler.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan