Silivri’ye Nasıl Gidilir?

Silivri’ye Nasıl Gidilir?
Silivri’ye Nasıl Gidilir?

Silivri İstanbul’un Avrupa yakasında olup, sahip olduğu deniz kıyısıyla yaz tatilinde birçok insanın serinlemek için gittiği bir yer haline gelmiştir. Deniz kıyısı olmasından ötürü birçok yazlık ev ve plajlar bulunmaktadır. Ayrıca burada günlük ev kiralama imkânları, çeşitli oteller de kalacak yer açısından size çeşitlilik sunar. Silivri’ye gitmenin en kolay yolu Yenibosna’dan kısa sürede kalkan mavi otobüslere binmektir. Şayet Anadolu yakasında oturuyorsanız, Söğütlüçeşme’den bindiğiniz metrobüsle Yenibosna durağında inip hemen sağdaki mavi otobüslere geçiş yapabilirsiniz. Lakin Avrupa yakasında iseniz bu mavi otobüsler Yenibosna durağından başlayıp tüm metrobüs duraklarını geçeceğinden herhangi bir yol üzerindeki duraktan da buraya ulaşmanız mümkün.

Çok sık sefer düzenlendiği için birini kaçırmanız halinde diğerini beklemeniz yarım saati asla geçmeyecektir. Ayrıca bu otobüsler hızlı da gittiğinden yolda zaman kaybetmemiş olacaksınız. Otobüsle yaklaşık bir buçuk saat sürecek olan yolculuğunuz kendi arabanız olmanız halinde yarı yarıya inecektir. Avrupa yakasının ucuna doğru yer alan bu güzel yere düzenlenen sık seferlerle Silivri’ye nasıl gidilir sorusu bir problem olmaktan çıkmıştır.

Sizlerde tatilin doruklarına ulaşmak ve bu bunaltıcı havalardan kaçarak kendinizi buz gibi sulara bırakmak istediğiniz tatil köylerinden olan Silivri’ye giderek keyifli bir yaz tatili geçirmiş olacaksınız. Her geçen daha fazla turistlik bir yer olmaya devam eden Silivri’de sizlere iyi tatiller dileriz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan