Sırtımda Sivilce Çıkıyor, Ne Yapmalıyım?

Sırtımda Sivilce Çıkıyor,  Ne Yapmalıyım?
Sırtımda Sivilce Çıkıyor, Ne Yapmalıyım?

Hemen hemen herkesin bir sorunu olan sırtta sivilce çıkma sorunu bende bile var. Bu tür sivilceler çok rahatsızlık vermekte hatta bir kere eliniz gitti mi artık hep ellemeye, dokunmaya başlıyorsunuz diyebilirim. Dokundukça sürekli büyüyen bu sivilceler için neler yapılmasını sizinle paylaşıyoruz.

Öncelikle, sırtta çıkan sivilceler herhangi bir hastalığın belirticisi değildir. Bunun için korkmanıza gerek yok peki neden sivilceler çıkar sorusuna gelirsek, sırtımızda yağ bezeleri bulunduğundan dolayı çıkması oldukça normaldir. Özellikle ergenlik döneminde bir çok kişide sıkça görülen bir durum (ergen değilim). Ergenlikten dolayı, vücudunuzdaki yağ bezeleri daha hızlı çalıştığından dolayı bu tür sivilcelerin çıkması normaldir.

Sırtımda Sivilce Çıkıyor,  Nasıl Geçer?

Haftada bir ya da iki kere mutlaka sırtınızı peeling vb. ürünlerle mutlaka temizlemelisiniz. Özellikle sırtınızı duş alırken ya da banyo yaparken mutlaka keselemeyi unutmayınız.Çok yağlı yiyeceklerden, şekerlerden uzak durmalısınız. Sivilceye dokunmayın ve ayrıca sivilceyi güneş ışınlarından mutlaka koruyun.

Eğer sivilceler aşırı derecede çok rahatsızlık veriyorsa, mutlaka bir cildiye doktoruna gitmenizde fayda olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Sinem - 23 Temmuz 2015 - 19:45

Sırttaki sivilce oldukça kötüdür. Görüntü olarak sırtımızda olduğu için sıkıntı yoktur fakat ağrısı diğer ağrılardan çok fazladır.Yazarın dediği gibi doktora gitmenizde faydalı vardır çünkü sırtınıza aldığınız bir darbede iz kalabilir bol bol su için ayrıca.