Tablete Bulaşan Virüs Nasıl Temizlenir?

Tablete Bulaşan Virüs Nasıl Temizlenir?
Tablete Bulaşan Virüs Nasıl Temizlenir?

Cep telefonları ve bilgisayarlar gibi tabletlerde en çok kullanılan teknolojik ürünlerin başında gelir. Bir bilgisayar gibi ya da telefon gibi pek çok şekilde kullanabileceğiniz tablet uygulamaları ile çok alanda uygulama yapabilirsiniz. Tablet ile cep telefonundaki gibi görüşme yapabilir, oyun oynayabilir, bilgisayar gibi istediğiniz pek çok uygulamayı yapabilirsiniz.

Tabletlere Bulaşan Virüsler Neden Olmaktadır?

Tabletler de bilgisayar ve cep telefonu gibi işletim sistemlerinden oluşmaktadır. Tabletlere bulaşan virüsler genelde en çok kullanılan işletim sistemlerine göre yazılırlar. Piyasada en çok hangi işletim sistemi çok kullanılıyorsa virüslerde bu işletim sistemine göre yazılır. Piyasada en çok Linux, Mac ve Windows gibi işletim sistemleri kullanılmaktadır. Virüs yazılımları en çok bu işletim sistemler için düzenlenmektedir. Buralardan virüsler çok kolay bir şekilde bulaşabilmektedir.

Tabletlerde IOS VE Android işletim sistemleri en çok kullanılan işletim sistemlerindendir. Androide göre IOS işletim sistemi çok daha güvenilirdir. Android işletim sistemlerine virüs çok daha hızlı şekilde bulaşabilmektedir.

Tabletteki Virüsü Silmek İçin Ne Yapılır?

Bazı markalı tabletler virüs için risk taşıyan markalardır. Tabletteki virüsü silmek  için en pratik yol bilgisayar üzerinden silme işlemini gerçekleştirmektir. Virüs taraması için tableti bilgisayara bağladıktan sonra virüs silme işlemini başlatabilirsiniz. Bilgisayarda buluna virüs programlarını kullanarak tabletinizdeki tüm virüsleri temizleyebilirsiniz. İkinci bir uygulama ise tablette fabrika ayarlarına geri döndürme işlemidir. Ancak bu uygulama ile tüm verileriniz de silinecektir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan