Telefonda Wi-Fi Nasıl Paylaşılır?

Telefonda Wi-Fi Nasıl Paylaşılır?
Telefonda Wi-Fi Nasıl Paylaşılır?

Kullandığınız Android telefonda ayarlar kısmına girip KABLOSUZ AĞ seçeneğine girin. Bu seçeneğin altında yer alan BAĞLANIYOR kısmına tıklayarak;

USB bağlanıyor, MOBİL AP, MOBİL AP ayarları seçeneklerinden oluşan bir pencere açılıyor. İlk olarak Mobil ayarları halletmelisiniz. Bu kısımda kendi kablosuz ağınıza isim ve şifre vermelisiniz. Vereceğiniz şifre diğer cihazların bağlantı şifresi olacaktır.

Wi-fi dağıtım işlemi yapılan, Samsung Galaxy S cihazında internet paylaşma özelliği ayarla bölümünde mevcuttur. Lakin her cihazda bu özellik aynı değildir. Üretici firmaların çokluğundan dolayı bu özelliğin bulunduğu klasörler değişkenlik gösterebiliyor.  Wi-Fi özelliklerinin genel olarak aynı yerde olmasından yola çıkarak telefonunuzu mini bir internet dağıtım cihazına çevirebilirsiniz.

Wifi Paylaşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde kendi telefonunuzdaki internet paketini paylaşırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcuttur. İnternetinizden faydalanmakta olan bir kişinin yapmış olduğu işlemler tıpkı sizin yapmış gibi gözükmektedir. Yani internetinize bağlanan bir arkadaşınız uygunsuz sitelere girip herhangi bir illegal davranış sergiler ise bunun sorumlusu siz olacağınızı sakın unutmayın.

Bunun haricinde internetinize bağlanmakta olan kişinin telefonu otomatik olarak güncelleme alacaktır ve arka planda o kişinin telefonunda bulunmakta olan her uygulama otomatik olarak güncellenecek ve bu durumda sizin telefonunuz da bulunan paketin bitmesine neden olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan