Telefondaki Uygulamaları Hafıza Kartına Taşımak

Telefondaki Uygulamaları Hafıza Kartına Taşımak
Telefondaki Uygulamaları Hafıza Kartına Taşımak

Telefonlarınıza uygulama yüklemek bazen telefonlarınızı yavaşlatır, bazı uygulamalar da telefonun hafızasında çalışmak için elinden geleni yapar. Sizler için bu aralar bir çok Android kullanıcısı tarafından aranan, uygulamaları hafıza kartına taşımak işlemini kısaca sizinle paylaşacağız. Hemen bir iki bilgi vermek isterim ki, bu işlem sonunda uygulamalarınız telefon yerine hafıza kartında çalışacaktır, hafıza kartınız telefondan çıktığı zaman anında uygulamalar ile olan bağınız kopacaktır. Bunun haricinde bu işlem çok faydalı olup telefon hafızasında boş yer olduğu için telefonunuzun daha hızlı çalışacaktır. Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için bir laptop veya masaüstü bir bilgisayarınız lazım. Öncelikle yazının sonunda sizlere vermiş olduğumuz linkteki uygulamayı indirerek, rar dosyasını masaüstüne çıkartıyoruz.

Telefondaki Uygulamaları Hafıza Kartına Taşımak

Rootsuz Telefondaki Uygulamaları Hafıza Kartına Taşıma

İşlem için gereken dosyayı indirmek için buraya tıklayınız.

Daha sonra telefonumuzdan ayarlar >> uygulamalar >> bilinmeye kaynakları işaretleyip yine aynı bölümde bulunan gelişmiş seçenekler bölümünden USB hata ayıklama modunu etkinleştir seçeneğini seçip telefonumuzu USB kablo yardımı ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.

Ardından rardan çıkardığımız programı çalıştırıyoruz ve karşımıza açılan küçük pencere de yukarıdaki soru işaretine tıklıyoruz ve bize bir hata verecektir, “Malesef Android Sdk Kurulu Değil Üzülmeyin TinnyClick Çalışacak” şeklinde bir hata verecektir, Bu hatası es geçip tamam diyiyoruz ve aynı pencerede varsayılan kurulum yerini seç kısmından Hafıza Kartı bölümünü seçiyoruz ve TinnyClick ile değiştir butonuna tıklayınca artık uygulamalar hafıza kartına taşınmış olacak ve bundan sonraki uygulama kurulumlarının hepsi hemen heme hafıza kartında yer alacaktır.

Bu işlem sayesinde artık telefonunuz daha hızlı çalışacak ve uygulamaların çoğu telefonda yer kaplamayacaktır.

Telefondaki Uygulamalar Hafıza Kartına Taşınmıyor

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan