Tırnaklarım Çok Çirkin Ne Yapmalıyım

Tırnaklarım Çok Çirkin Ne Yapmalıyım
Tırnaklarım Çok Çirkin Ne Yapmalıyım

Erkekler kadınlar kadar tırnaklarına çok önem vermiyor, sadece uzadıkları zaman kesiyor ve yıkarlarsa yıkıyorlar bunun haricinde hiç önemsemiyor. Hele ki bu ayak tırnaklarıysa hiç önemsemiyorlar kendilerini ne zaman rahatsız etse ne zaman gece yatarken yorgana takılsa işte o zaman kalkıp gidip kesiyorlar, bunun haricinde ben hiç haftalık olarak düzenli bir şekilde tırnaklarının bakımını yapan hiç erkek görmedi.. İşte bu makalemizde sırf bayanları ilgilendiriyor diyebilirim, eğer kendi kişisel bakımına önem veren erkek arkadaşlar var ise onlara da şiddetle öneririm.

Bakımlı tırnaklara sahip olmanın en temeli öncelikle kendinizi sevmektir ve her ne kadar kendinizi seven bir insansanız kişisel bakımınız o kadar çoktur. Öncelikle sağlıklı beslenin ve kişisel bakıma özen gösterin. Yeterince sağlıklı beslenmezseniz vücudunuz yeterince protein alamaz böylelikle de tırnaklarınız bu durumda kırılma, kopma ve yumuşamaya başlar ve görüntüsü bozulur. Sizin için sorun yaratmayan kötü görünüme sahip olan olan tırnaklar, başka kişilerin midelerini bulandırabilir onları kendinizden soğutabilirsiniz. B vitaminin gerektiği bir konu olan bu sorunu çözebilmek için; Et, Balık, Kuru Gıdalar, tam tahıllı ürünler ve ya kuruyemiş’ler tüketerek B vitamini alabilirsiniz. Ayrıca süt ürünlerinizi tüketmeniz de de oldukça fayda var, süt ürünlerinde bulunan kalsiyum sayenizde tırnaklarınız ve vücudunuz artık daha dinç ve daha sağlıklı olur.

Sürekli tırnaklarını yiyen kişiler ya da futbol oynayan kişilerin tırnaklarına çok iyi bakmaları gerek ayrıca sağlıklı beslenmeme sonucunda tırnaklarınızda çatlaklık, şekil bozuklukları ve enfeksiyonlara yol açabilir.

Tırnak Çatlağına Ne İyi Gelir?

Öncelikle tırnak çatlamalarında yapmanız gereken, tırnağın yumuşaması için krem sürmeniz ve canınızı yakmadan tırnak makası yardımıyla çatlağın bitiminden kesmenizi öneririz. Çatlak nereye doğru ilerliyorsa ve her geçen gün daha fazla büyüyorsa ilerde daha büyük sorunlara neden olur.

Ayak Tırnağım Koptu

Herkesin başına gelen bir olay, korkup ortalığı ayağa kaldırmanıza gerek yok bunun için yapmanız gereken tek işlem; ayakkabı giyerken dikkat etmeniz, tırnağı kopan parmağa özen gösterilmeli. Ardından 1-2 hafta içerisinde göreceksiniz yeni tırnağa sahip olacaksınız.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan