Tonik Nasıl Kullanılır ?

Tonik Nasıl Kullanılır ?
Tonik Nasıl Kullanılır ?

Cilt bakımı güzel görünmek için önemli bir ayrıntıdır. Cilt bakımı hem sağlık açısından hem de güzel görünmek için yapılmalıdır. Cildimiz bizim kartvizitimiz gibidir. Karşılaştığımız kişiler ilkönce yüzümüzü inceler. Saçımızı, gözümüzü, burnumuzu, dudaklarımızı, cildimizi,… Tüm ayrıntılar bizi oluşturur. Çalışan bir bayansanız ve satış üzerine bir iş yapıyorsanız daha bakımlı olmak zorundasınız. Cilt bakımı bayanlar için önemli gibi gözükse de erkekler için de önemlidir. Erkekler traş oldukları için bayanlara göre cilt temizlenmesi yönünden daha şanslıdır. Yüzlerinin yarısı zaten her gün temizlenmiş olur.

Cilt bakımı günlük , haftalık, aylık olarak üçe ayırabiliriz. Cildin günlük temizliği, cildin günlük tozlardan arınması için gereklidir. Eğer cildin günlük temizliği yapılmazsa ciltteki tozlar gözenekleri kapatır. Kapanan gözenekler hava almamaya başlar. Cilt hava almadıkça mikrop üretmeye başlar. Kıl köklerindeki sebumla birleşinde orada iltihaplanmalar oluşmaya başlar. Bu da akne sorunu oluşmuş demektir. Eğer iltihaplanma yoksa siyah nokta sorunuyla karşı kaşıyayız demektir. Bu yüzden cildin günlük temizliği cilt problemlerini önlemek açısından önemlidir.

Cildin günlük temizliğinde cilt temizleme jeli, temizleme sütü, temizleme köpüğü, tonik, nemlendirici krem kullanırız. Cilt temizliğini gece yatmadan yaparsanız doğru bir hareket olacaktır. Gece tüm organlarımız kendini yeniler. Gece 11 den sonra hücrelerimiz yenilenir. Bu yüzden bu saatten sonra yapılan bakımlar daha güzel sonuç verecektir. Cildi temizleme jeliyle temizleyin. Daha sonra tonik uygulaması yapın. Tonik uygulaması ciltteki tüm kir kırıntılarını temizleyecektir. Cildi rahatlatacaktır. Nemlendiricinin hücrede daha rahat emilmesini sağlayacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

melda - 23 Temmuz 2015 - 19:25

Cilt bakımı hakkında dedikleriniz doğru. Cildi çok yormak zararlı olucaktır örneğin haftada 1 maske yapmak günde 2 kez yüzünüzü yıkamak yeterli olucaktır sanırım ben bu şekilde uyguluyorum yazılarınız çok iyi ve çok faydalı size çok teşekkür ederim.