Türk Telekom Bayiliği Nasıl Alınır?

Türk Telekom Bayiliği Nasıl Alınır?
Türk Telekom Bayiliği Nasıl Alınır?

Ülkemizin en büyük kuruluşları arasında yer alan Türk Telekom şirketinden bayilik almak için birçok başvuru yöntemi söz konusu olmaktadır. Birincisi ve en kolay yöntem olarak internet aracılığı ile başvuru yapmak gelmektedir. Türk Telekom altında hizmet veren sitelerden gerekli formları doldurarak çevrimiçi başvuru yapmak mümkün olmaktadır. Yapılan bu başvuru sonucunda olumlu bir durum söz konusu ise en kısa zamanda yetkili kişiler tarafından sizlere verdiğiniz iletişim bilgileri ile ulaşmaları mümkün olmaktadır. Diğer bir yöntem olarak Türk Telekom Müdürlüğü’ne şahsi olarak gidilerek buradan bayiliğe sahip olmanız adına sizlere verilen çeşitli şartları gerçekleştirmeniz ve olumlu görüldüğü zaman bayilik açma girişiminiz gerçekleşebilmektedir. Peki, Türk Telekom operatöründen resmi olarak Türk Telekom bayilik nasıl alınır?

Türkiye’nin en kurumsal firmalarından biri olan Türk Telekom, yurt genelinde verdiği bayiliklerle kurumsal yapısını genişletmeyi amaçlıyor. Bayilik başvuruları Ankara ve İstanbul Genel Müdürlüğüne yapılıyor ve gerekli değerlendirmeler de burada yapılıyor.

Bayilik Şartları Nelerdir?

Türk Telekom bayiliği için en önemli şart, istenilen lokasyonda ihtiyaç olup olmadığıdır. Bu açıdan açılmak istenilen bayinin, nüfus yoğunluğu fazla olan bir yerde açılması gerekiyor. Bu konuda tamamen arz-talep faktörü önemlidir. Bu nedenle özellikle insan trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde bayilik açılması gerekiyor.

Aynı zamanda Türk Telekom bayilik açmak isteyen kişilerin ticari engeli olmayan gerçek veya tüzel kişiler olmasını, gerektiğinde teminat verebilmesini, sorumluluk sahibi olmasını ve iletişim becerilerinin yüksek olmasını bekler.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan