Türk Telekom Hat İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Hat İptali Nasıl Yapılır?
Türk Telekom Hat İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hat iptalinin gerçekleştirilebilmesi için ilk başta fatura sahiplerinin müşteri hizmetlerini arayarak ya da en yakın noktada bulunan Türk Telekom satış merkezlerine giderek taahhüt sürelerinin son bulup bulmadığını öğrenmeleri gerekmektedir. Son bulmayan taahhütler olduğu halde hat kapatma talebinde bulunacak olan kişilerin belli bir ücret ödemeleri söz konusu olmaktadır. Önceki hizmetlerde müşteri hizmetleri tarafından hat kapatma işlemini gerçekleştirebilen kişiler artık bunu bu yol kapsamında gerçekleştirememektedirler. Bu amaçla en yakın noktada bulunan Türk Telekom satış bayilerine giderek beyanlarını dilekçe ve ıslak imza ile sunmaları gerekmektedir. Aynı zamanda bu işlemi yine Türk Telekom Müdürlüğü binasında da gerçekleştirmeleri mümkün olmaktadır.

Türk Telekom operatöründe mevcut hattınızı iptal ettirmek istiyorsanız bunun için hattınıza kayıtlı olan herhangi bir taahhütname sözleşmesinin bulunmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Hattınıza ait herhangi bir sözleşme yok ise, herhangi bir borçunuz da yok ise sizlere en yakın olan Türk Telekom bayisine gidip iptal formunu doldurarak hattınızı iptal ettirebilirsiniz.

Numaramı Farklı Operatöre Taşıyacağım İptal Ettirmeye Gerek Var Mı?

Numaranızı Türk Telekom’dan farklı bir operatöre taşıyacaksanız numaranızı iptal ettirmeye gerek yoktur. Hangi operatöre numaranızı taşıyacaksanız o operatörün herhangi bir şubesine giderek taşıma işlemini başlayabilirsiniz.

Numara taşıma işlemi yaparken dikkat etmeniz gerekenlerden olan, hattın asıl sahibi siz olmanız gerekmektedir veya numara taşıma esnasında hattın asıl sahibi olması gerekmektedir. Mevcut olan operatörünüze ait olan herhangi bir taahhütname sözleşmesinin olmadığından emin olunuz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

tunç yaltı - 13 Eylül 2019 - 19:04

bundan şubelerin haberi varmı???????????????????