Türk Telekom Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?
Türk Telekom Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom operatörü 2016 yılında tek çatı altında birleşerek ynie bir çok hizmeti bir çatı altında topladı ve büyük bir çalışmaya imza attı. 2016 yılında geliştirmiş olduğu alt yapı sayesinde bir çok kişinin hayallerini süsleyen Türk Telekom operatöründe bugün sizlere kota sorgulama hakkında bilgiler vereceğim. Biliyorsunuz ki Türk Telekom operatörü evde internet, cepte internet şeklinde bir çok hizmet vermeye devam etmektedir. Cepte ve evde internet kullanım sorgulamalarınızı yapabilmek için sizlere bir kaç alternatif yollar sunacağım. İlk olarak evde internet kullanan abonelerin kolaylıkla öğrenebileceği kota sorgulama işlemi hakkında bilgi vereyim. Türk Telekom kota sorgulama nasıl yapılır?

Türk Telekom Evde İnternet Kota Sorgulama

Türk Telekom’ da kota sorgulama işlemi için yapmanız gereke ilk işlem Türk Telekom’un internet sitesine girmektir. Siteye girdikten sonra çıkan sayfanın sol üstünde size bireysel kullanıcı mı yoksa kurumsal kullanıcı mı olduğunuz sorulur. Bilgisayarınızın faresini üzerinde bireysel yazan kutucuğun üzerinde tıklamadan tutarsanız aşağıya doğru yan yana seçenekler çıktığını göreceksiniz. Bu seçeneklerden “ Evde İnternet” yazan seçeneğe tıkladığınızda yeni bir sayfa açılacak. Açılan bu sayfanın sağ tarafında alt alta birçok seçenek var, bu seçeneklerde üzerinde “Kota Sorgulama” yazanı seçerseniz size kullanıcı adı ve şifre sorulur. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra artık kota bilgilerinizi görebilirsiniz.

Türk Telekom Cepte İnternet Kota Sorgulama

Kullanmış olduğunuz cep cihazınızda yani telefonunuzda kalan internet kullanımını öğrenmek istiyorsanız da yine 2016 yılında Google Play’de en çok indirilme sayısına sahip olan uygulamalardan olan Online İşlemler uygulaması sayesinde sizlerde 2016 yılında hattınıza tanımlı olan internet paketinin kalan limitlerini sorgulayabilirsiniz. Online İşlemler uygulaması sizlere daha detaylı bilgiler sunmaktadır, 2016 yılında Online işlemler uygulamasında yapmış olduğunuz işlemler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Yine turktelekom.com.tr adresinden mobil kısımdan giriş yaparak hızlı bir şekilde kalan işlem sorgulamalarını yapabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan