Turkcell Cloud Nedir?

Turkcell Cloud Nedir?
Turkcell Cloud Nedir?

En başta bu konuda ki bulut kelimesi denilen şeyin İngilizce karşılığı cloud demektir. Bu söylediğimiz cloud kelimesinin anlamı ise; Los Angeles adındaki bir kişinin kurduğu anonim şirket tarafından ortaya çıkarılmış, tarayıcı tabanlı işletim sistemidir. Şimdi ise turkcell’in sunduğu bu hizmete bakacak olursak, turkcell cloud nedir diye soracak olursak şu şekilde açıklama yapabiliriz. Bu bahsedilen hizmet akıllı depo olarak tanımlanmaktadır. Bu teknolojide akıllı depo kurumsal denilen bu hizmette; videoları, fotoğrafları, işlerimizle ilgili önemli dosyaları veya önemli olan bilgileri bilgisayarımıza veya harici diskler yerine daha çok güvenli olan Turkcell veri merkezlerinde depolamamızı sağlar. Bunun sonucunda; istediğimiz anda, bilgisayar, tablet, akıllı telefondan kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra iş yerinizde çalışma arkadaşlarınızla ortak olarak klasörler oluşturulabilir ve böylece verimli çalışmalar oluşturabilirsiniz.

Bu teknolojinin hangi kişiler için uygun, ideal ve daha çok işlerine yarayacak kolaylık sağlayacaklarına bakacak olursak. Teknolojiyi kullanan ve devamlı teknolojik çalışmalar yapanlar için, yüksek boyuta sahip olan verileri saklamak ve arşiv yapmak isteyenler için, yüksek boyuta sahip olan verileri saklamak ve arşiv yapmak isteyenler için, bilgilerine kendi bilgisayarına bağlı kalmadan her an her yerden kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmak isteyenler için, bilgilerinin güvende olmasını isteyenler için, çalışma ortamında kolaylıkla bilgi alışverişini yapmak isteyenler için bu teknoloji gayet idealdir. Bu teknolojinin sağladığı avantajlara bakacak olursak.

Kolay erişim sağlar. Yüksek güvenlikle ve sürekli erişebilmesini sağlar. Dosyalarınızı herhangi bir problem sitesine ihtiyaç duymadan paylaşabilirsiniz. Hızlı bir şekilde dosyalarınızı kolaylıkla transfer edebilirsiniz. Belirlediğiniz zaman aralığına göre bilgileri bilgisayarınıza otomatik olarak yedekleyebilirsiniz ve bunlar gibi birçok avantajları vardır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan