Turkcell Gizliden Arama

Turkcell Gizliden Arama
Turkcell Gizliden Arama

Yaşantımızda kimi zaman kimlik bilgilerimizi, yani numaranızı gizleyip sürekli ihtiyaç duymuş olduğumuz kişilerin seslerini duymak için onları arama gereğinde bulunuruz. Bugün sizlere Turkcell operatörüne ait gizliden arama seçeneğinden bahsedeceğim, kimlik bilgilerinizi tamamen saklayıp özelden arama yapabilir ve eski sevgilinizin sesini duyabilir ya da özel işlemleriniz için kullanabilirsiniz. Herkesin merak ettiği konulardan biri olan, özelden arasam yine de telefon numaramı görebilir mi? Benim yaptığımı anlayabilir mi şeklinde herkes farklı farklı sorular sormaktadır. Özelden aradığınız vakit, numaranız karşı tarafın telefonunda gözükmeyecektir bunun için içiniz rahat olsun lakin özelden aramadan önce bir arkadaşınızın üzerinde numarayı test etmeyi ihmal etmeyin, çünkü bazen yanlış kodlar ile denemeler yaparsanız maalesef ki karşı tarafın telefonuna sizin numaranız gidebilir. Bunun için ben de sizler gibi gizliden arama yapmadan önce bir kaç kere araştırma yapma gereğinde bulunuyorum, ayrıca sadece araştırma yapma değil arkadaşlarımın üzerinde de test ediyorum doğru mu yaptım diyerek. Turkcell de özelden aramak, gizliden aramak istiyorsanız ilk olarak telefonunuzda yeterince TL veya hattınıza tanımlı olan bir dakika paketinin olması gerekmektedir. Bunun haricinde ise, hattınızda TL ile dakika paketiniz yok ise maalesef ki arama işlemini gerçekleştiremezsiniz. Turkcell gizliden aramak için şu şekilde devam edebiliriz.

Turkcell Özelden Arama

Bir kişiyi özelden arayıp, onu işletmek(geleneksel şakalarımızdan olan, kahkaha tufanı için) ve ya sesini duyma gereğinde bulunduğunuz kişilerin sesini duymak istiyorsanız hemen Turkcell özelden arama yaparak bunu elde edebilirsiniz. Aramak istediğiniz numaranın başına sadece #31# koyup daha sonrasında numarayı çevirmeniz yeterli olacaktır. Örneğin #31#05321234567​ şeklinde bir numarayı çevirerek kolaylıkla istediğiniz kişinin numarasını yazıp o kişiyi özelden arayabilirsiniz.

  • Eğer telefonunuz Akıllı telefonlardan biri ise mutlaka numara gizleme özelliği vardır, bu özelliği aktif ederek özelden arama yapabilirsiniz.
    • Telefonun kendi özelliğini aktif ederseniz, bu ayarı aktif ettikten sonra tekrardan eski haline geri getirmeyi unutmayınız.
  • Bunun haricinde eğer #31# servisini denemek istiyorsanız #31# yazıp daha sonrasında aramak istediğiniz numarayı ekleyiniz.

#31# yazıp daha sonrasında aramak istediğiniz numarayı yazmanız yeterli olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan