Turkcell İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Turkcell İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?
Turkcell İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonunuzda Turkcell internet ayarlarını yapmak istiyorsanız, öncelikle telefonunuzun Ayarlar bölümüne gitmelisiniz. Daha sonra mobil şebeke kısmına girerek erişim noktası adları bölümüne girmelisiniz.Ekran Bazı cihazlarda mobil şebeke kısmı, ayarlar içerisinde diğer adlı bölmede de olabilir. Devamında, Turkcell İnternet (ISP) ibaresini aktif hale getirin. Eğer APN listesi dolu değil ise menü tuşuna basıp ‘varsayılana döndür’ ya da ‘Yeni Apn’ üzerinden bilgileri elinizle girerek işlemi gerçekleştirin.

Elle giriş yaparken ismi ‘TURKCELL INTERNET’, kimlik doğrulama türünü ‘PAP’, APN tür ve protokolünü de sırasıyla ‘mms’ ve ‘IPv4’ yaparak internete giriş işlemlerinizi telefonunuzda kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Artık internetinizi açmak için Turkcell internet ayarları nasıl yapılır diye düşünmenize gerek kalmadan kullanabilirsiniz.

2015 yılında gelen güncelleme sayesinde artık her akıllı telefonda otomatik olarak internet ayarları tanımlanmaktadır şahit kullanmış olduğunuz telefonda otomatik olarak internet ayarları tanımlama değilse bu durum için en iyi giriş yapmanız yeterli olacaktır sizlere turkcell.com.tr adresini giderek bu adreste bulunan Turkcell operatöre ait internet ayarlarını kendi telefonunuza diğer Ayarlar bölümünden ayarlarını durumunda kolay gelsin izler internet erişiminiz gerçekleşebilir. Ya da size de Turkcell müşteri hizmetlerine bağlanarak buradan internet ayarlarınız hakkında detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan