Turkcell T60 Isınma Sorunu

Turkcell T60 Isınma Sorunu
Turkcell T60 Isınma Sorunu

Son zamanlarda sıkça sorulan sorulardan biri olan Turkcell T60 Isınma Sorunu hakkında kısa bir açıklama yapmak istedik. Öncelikle Turkcell’in kalitesini biliyorsunuz ve Turkcell şuan ülkemizde teknolojiyi en yakından takip eden ve ülkemize Teknolojiyi getiren operatörlerden en başta geliyor. Peki Turkcell’in son zamanlarda çıkarmış olduğu T60 modelinde yaşanan sorunlarından biri olan ısınma problemine neden olan bazı sorunlar üzerinden çıkarak bu sorunu sizlere çözüm olarak açıklayacağız.

Turkcell T60 Çok Isınıyor Neden?

Bir telefonun ısınma problemlerinden en başta geleni, telefonu çok güneş ışığına maruz bırakmaktır. Eğer siz telefonunuzu gölge de kullanıyorsanız telefonunuz da ısınma problemi gözükmeyecektir. Bir diğer önemli neden olan telefonda sürekli çalışan uygulamalar neden olabilir, mesela arka planınız da çalışan ve hiç kapatmadığınız uygulamalar buna neden olan en ana sebeplerden biri, bunun için kullanmadığınız ve kullanmayacağınız uygulamaları sonlandırmanız da oldukça fayda var. Ayrıca bir diğer neden ise telefonunuzu şarj ederken mutlaka orijinal şarj aleti ve kablosu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Turkcell T60 modelinde herhangi bir oyun oynarken telefon sıcaklığı ortalama 35-38 derecelerde oldukça normaldir, bu durumlarda rahatsız olmanıza gerek yok. “Telefonum patlayabilir, telefonum eriyebilir, telefon ilerde bozulabilir” şeklinde bir düşünceniz var ise bunları bir kenara bırakabilirsiniz ve gönül rahatlığıyla Turkcell T60 telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Telefonun bu kadar çok ısınması telefona zarar vermeyecektir, ayrıca telefonlarda bulunan bir özellik sayesinde çok ısındığı zaman kendini otomatik olarak kapatıyor. Bunun için güvendesiniz merak etmeyin, bizlere sormak istediğiniz soruları alt kısımdan sorabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Ferhat - 8 Ekim 2015 - 22:32

Pil tasarrufu kendiliğinden kapanıyor hatta hiç acılmıyo 6.0 ne zaman gelicek bu cihaz ayrıca bir aylık cihaz yarım gün gidiyo şarjı wn fazla magdurum

Anonim - 28 Temmuz 2017 - 15:01

kurulu saat gibi namussuz telefon garantinin bittiği hafta telefon kapandı şarjdayken mavi ışık sürekli yanıyor ve telefon hiçbirşekilde açılmıyor bi dkendilkiğinden düzeldi şimdi yine gitti birdaha açılsa telefonu yedekleyim hard format atıcam nasıl açılacağını bilen varmı tel açma kapama tuşu ses kısıp açma tuşu işlevini görmüyor maviışık sürekli yanık başkada birşey yok