Turkcell’de Hat Nasıl Aktif Edilir?

Turkcell’de Hat Nasıl Aktif Edilir?
Turkcell’de Hat Nasıl Aktif Edilir?

Yeni alınan turkcell hatları satın alma işlemini takip eden 24 saat gibi bir süreçte kullanıma açılacaktır. Hattını yeni alan kullanıcılar, hattı aktifleştirmek için bir işlem yapmamalıdır. Bu olay tamamen Turkcell operatörünün üstlendiği bir işlemdir. Ve hattını yalnızca sistem üzerinden aktifleştirebilirler. Bu işlem el aracılığı ile yapılan bir işlem değildir. Turkcell’e başka bir operatörden geçen üyelerin hatları aramaya birkaç gün içerisinde açılacaktır. Ek olarak başka bir işlem yapmanıza gerek duyulmaz. Aktif olmayan Turkcell hattının açılması birkaç günü alabilir. Lakin hattın aktifleştirilmesi için biçilen sürede açılmaz ise Turkcell İletişim Hizmetlerini arayarak konu hakkında soru sorarak cevabınızı alabilirsiniz. Böyle bir olasılık pek gerçekleşmese de, gerçekleşmesi imkansız da değildir. 

Numara taşıma işlemlerinizde tarafınıza yeni hat verildiyse ve hemen sizlerde yeni hattı telefonunuza takıp kullanmak istiyorsanız maalesef ki bu mümkün değil. Numara değişikliği ortalama olarak 2 – 3 gün kadar sürmektedir. Bunun için numaranızın tam anlamıyla değişmesi gerekmektedir. İlerleyen günlerde yeni almış olduğunuz hattı takarak yeni hattınızı kullanabilirsiniz. Bu süreye kadar da eski hattınızı kullanarak değişikliği kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ve ayrıca sizler için yeni sunduğumuz kampanyalardan olan Turkcell bedava internet kampanyasına sizlerde göz atarak buradan yeni paketleri kolaylıkla alabilirsiniz.

Turkcell’de Hat Aktif Etmek İçin Yapılması Gerekenler

Turkcell’de mevcut telefonunuza ait hattınız borcundan dolayı kapatıldı ve tekrardan aktif etmek istiyorsanız bu konuda sizlere bazı alternatif çözümler sunacağız. Böylelikle sizlerde Turkcell’de kapatılan hattı tekrardan aktif edebileceksiniz. Peki, Turkcell’de hat nasıl aktif edilir?

  • Turkcell’de kapatılan hat tekrardan aktif edebilmek için borcunuzu ödemiş olmanız gerekmektedir.
  • Turkcell’e ait herhangi bir borcunuz yok ise bir süre beklemeniz gerekmektedir, sistem tarafından borcu olmayan hatlar tekrardan sırayla aktif edilmektedir.
  • Hattınız tekrardan aktif edildiği takdirde size bilgilendirme mesajı olarak bir adet SMS mesajı gelecektir.
  • SMS mesajı uzun süredir gelmedi ise bu durum da 0532 532 00 00 nolu numarayı çaldırıp Turkcell müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir.
  • TİB merkezlerine giderek bu sorunu dile getirmeniz durumunda numaranıza ait bir kontrol yapılır.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Deniz - 18 Haziran 2019 - 18:29

Benim müşteri hizmetlerini arayacak ikinci bir tltnun yok kimsede yok çevremde nasıl olacak o zaman ilasmam