Turkcell’de Rehberime Nasıl Ulaşabilirim?

Turkcell’de Rehberime Nasıl Ulaşabilirim?
Turkcell’de Rehberime Nasıl Ulaşabilirim?

Telefonu bozulanların, format atarken tüm rehberi silinenlerin, yanlışlıkla da olsa rehberini silmeyi becerebilenlerin olduğu bir gerçek. Ben bu seçeneğin baya bir faydasını görmüştüm zamanında.   Gereksiz insanların kimler olduğunu düşünmeden tümünün silinmesi işime gelmişti. Yakın hissettiklerime durumu izah edip yeniden almıştım.  Ama kimileri var ki bu durumda oldukça sıkıntı yaşar. Özellikle numarasını zorla alanlar için. Bir daha o numarayı asla alamam düşüncesindekiler için bu konuyu açma ihtiyacı hissettim. Şimdi Turkcell Telefon Uygulamasını yükledikten sonra SIFRE yazıp 2222’ye göndereceksiniz. Gelen şifreyle uygulamaya girin. Karşınıza ‘YEDEKLE’, ‘AYARLAR’ ve ‘YÜKLE’ seçenekleri çıkar. Yedeklemek için ‘YEDEKLE’yi tıklayın. Silinmeden önce eğer yedekleme yaptıysanız ‘GERİ YÜKLE’yi tıklamanız yeterlidir.

Sizlerde Turkcell’in bu servisinden yararlanarak rehberinizin olası bir durumda kaybolmasının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca Turkcell rehberim servisini kullanmak istemiyorsanız ve kullandığınız telefonunun işletim sistemi android ise Google Play’de yer alan rehber yedekleme uygulamalarını telefonlarınıza indirerek bu uygulamalar sayesinde kolaylıkla rehber yedekleme işlemini yapabilirsiniz.

Örneğin bugüne kadar severek kullanmış olduğum uygulamalardan olan Backup SMS uygulamasını telefonlarınıza indirip buradan rehber ve SMS yedekleme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Yedeklediğiniz yedekleri mutlaka bir harici alana (bilgisayarınıza veya Google Drive) üzerine aktarmayı unutmayın daha sonrasında isterseniz telefonunuza format atabilir ve ardından yedeklerinizi tekrardan telefonunuza aktarım yedekleri geri yükleyebilirsiniz.

Merak ettiğiniz konuları alt kısımdan bizlere sakın iletmeyi unutmayın ve bunun haricinde Turkcell bedava internet yazımıza da göz atarak buradan yeni paketlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 2017 yılında sizlerde sürekli bizleri takip ederek kazanın.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan