Turkcell’den Avea’ya Ödemeli Arama

Turkcell’den Avea’ya Ödemeli Arama
Turkcell’den Avea’ya Ödemeli Arama

Turkcell operatörüne kayıtlı bir GSM numarasından Avea’ya kayıtlı bir GSM numarasına ödemeli atamazsınız. Aslında Turkcell’den başka operatörlerin hiç birisine ödemeli arama isteği atamazsınız. Turkcell yalnızca kendi operatörü arasında ki GSM numaralarlına ödemeli arama izni verir.

Turkcell gibi prestijli bir operatör kullanan üyelerin bu özelliğe başvuracağını sanmasam da sizlere nasıl ödemeli atılır anlatacağım.

Öncelikle bilinmelidir ki Turkcell kendi operatörü dışında hiçbir operatöre ödemeli ara servisi sunmuyor. Yalnızca Faturalı hatlardan hazır kart ve faturalı hatlar arasında bu servisi aktif olarak kullanabilirsiniz. Ancak ödemeli aramanın da gün içinde kullanım sınırı vardır. Belli bir arama isteğini aşınca tekrar arama yapamıyorsunuz. Elbette ertesi güne kadar.

Turkcell operatörlerinden yine aynı Turkcell operatörlerine ödemel i atmak için *135* kodunu girerek aramak istediğiniz numarayı tuşlayınız. Sonuna  # işaretini eklemeyi unutmayın. Ardından arama tuşuna basarsak kendi operatörünüzde bulunan arkadaşınıza, aile bireylerinize arama talebi gönderebilirsiniz.

Peki Turkcell’de ödemeli arama nasıl yapılır?

Telefonunuzun arama kısmına girerek *135* yazarak arayacağınız GSM numarasını yazarak sonuna # koymayı unutmayın. Daha sonra arama ikonuna basarak Ödemeli arama isteği yapmış bulunursunuz. Ödemeli ara karşı hatta normal bir arama gibi görünür. Çağrı cevaplandığı an telesekreter aracılığı ile bunun bir ödemeli çağrı olduğu, çağrı kabul edildiği takdirde konuşma süresine kesilen ücretin, şahsın kendi tarifesi üzerinden kesileceği ifade edilir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan