Uzun Saçlar İçin Bayan Saç Modelleri

Uzun Saçlar İçin Bayan Saç Modelleri
Uzun Saçlar İçin Bayan Saç Modelleri

Saç ve moda konusunda her ne kadar geri kalmamak için trendleri takip etmek gerekiyorsa da kendinizi en rahat hissettiğiniz şekilde saçlarınızı kullanmak da hakkınız. Bu noktadan bakıldığında kısa saçların cazibesini elde etmek çoğu kadın için fazla cesaret gerektiren olaylardan. Hal böyle olunca kadınların çoğu uzun saç modellerini tercih ediyor. Uzun saçlarınıza uygulayacağınız gerek kesim gerekse de farklı modeller ile şık ve büyüleyici olmak tamamen sizin elinizde!

Uzun saçlar için bayan saç modellerine göz attığınızda genellikle hacimli ve ışıltılı saçların tercih edildiğini görebilirsiniz. Bu sebeple uzun saçlar için ilk yapmanız gereken saçlarınıza hacim kazandırmaktır. Eğer saçlarınız uzun ve düzse bunun için katlı kesimi tercih edebilirsiniz. Katlı kestireceğiniz saçlarınız tam da istediğiniz gibi hacimli ve olduğundan daha dinamik duracaktır. Eğer saçların düz görüntüsünü seviyor ve katlar ile bunu bozmak istemiyorsanız, istediğiniz hacim ve salaşlığı da kullanacağınız kâküller bir nebze verecektir size. İkinci olarak uzun saçlar da bu yılın renk modası kahverengi, bakır ve ışıltılı tonlar üzerinde yoğunlaşıyor. Biraz cesur ve farklılığı arayanlardansanız gri tonlar da bu sezonun trendlerinden. Uzun saçlarınızı kullanacağınız modeller ile de hareketlendirebilirsiniz. Saçlarınızda günlük kullanım için bu sezonun modası olan örgülü modelleri deneyebilirsiniz. Saçınız yarım toplayacağınız örgülü modeller ile oldukça hoş duracaktır. Bunun yanı sıra düz saçlar başlı başına etkileyici olduğu için çok abartılı modeller kullanmanıza fazla gerek kalmıyor. Saçınızı yarım olarak bir kurdele ile toplayıp günlük kullanım için hoş bir model elde edebilirsiniz. Eğer bir gece şıklığı istiyorsanız saçın üst kısmını kabartarak yukardan toplayacağınız bir atkuyruğu sizin için yeterli olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Meryem - 24 Temmuz 2015 - 01:33

Uzun saç bence bayanlar için vazgeçilmezdir en iyi modeller uzun saçlarda bulunmaktadır ancak uzun saçın bakımıda bir hayli zordur. Ancak gülü seven dikenine katlanır misali güzel olmak sağlılıklı saçlara sahip olmak istiyorsak gereken önemi bakımı göstermemiz gerekir.