Vodafone Engelleme Nasıl Yapılır?

Vodafone Engelleme Nasıl Yapılır?
Vodafone Engelleme Nasıl Yapılır?

Vodafone kullanıcıları için istemedikleri ve tarafından rahatsız edildiği numaraları engelleme fırsatını sunmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek gerçekten kolay olmakta ve kısa süre içerisinde istemediğiniz numaraları engellemeniz mümkün olmaktadır. Bu işlemi akıllı telefonlarınızdan kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone numara engelleme hizmetinden faydalanmak için ilk yapmanız gereken akıllı telefonunuzun menü ikonuna tıklamak ve daha sonra buradan ayarlara girmek olacaktır. Ayarlar sekmesinden arama ayarlarına girmeniz ve daha sonra tekrar arama engelleme kısmını seçmeniz gerekmektedir. Bu kısmı da seçtikten sonra gelen aramalar bölümüne girmeniz gerekmektedir. Burada sınırlama olarak tüm aramaları ya da istediğiniz numaraları beyan etmeniz mümkün olmaktadır. Bu işlemden sonra etkinleştirmek için etkin kıl seçeneğini seçmeniz mümkün olmaktadır.

Vodafone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Vodafone müşterilerine sunmuş olduğu hizmet ile numara engelleme olanaklarını da sağlamaktadır. Rahatsız edildiği ya da çağrı almak istemediği numaraları kişiler engelleyebilmektedirler. Kısa ve kolay bir işlem ile bunu yapmaları mümkün olmakta ve aynı zamanda engeli yeniden kolay bir şekilde kaldırmaları mümkün olmaktadır.

İstenmeyen numaranın engellenmesi için yapılması gereken cep telefonunuzun ayarlar kısmına ve oradan da arama ayarlarına girmeniz. Daha sonra arama engelleme bölümüne gelerek burada gelen aramaları seçeniz gerekmektedir. Bu kısımda ister tüm aramaları isterseniz de belli telefon numarasını girerek ve daha sonra onaylayarak engelleme işlemin gerçekleştirmiş olursunuz. Bu konu hakkında aynı zamanda Vodafone Müşteri Temsilciliğinden de yardım almanız mümkün olmaktadır.

Telefondan Numara & SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

Telefonunuzdan bir numarayı engellemek istiyorsanız ve telefonunuz akıllı telefon ise bu işlemi oldukça hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Akıllı telefonunuzdan hangi numarayı engellemek istiyorsanız o numarayı ayarlar bölümünde çağrı ayarları kısmından engellenenler kısmından engelleyebilirsiniz. Numara engelledikten sonra engellemiş olduğunuz numaradan bir daha size çağrı atamayacağını ve SMS gönderemeyeceğini unutmayınız.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 24 Ağustos 2020 - 14:39

Diğer operatörlerde böyle bir uygulama var ve 50 kişiye kadar internet üzerinden ve hat üzerinden engelleme yapılabilyorken vodafone gibi bir şirketin bu işlem için android cihazları kullanması çok saçma…