Vodafone Nasıl Gizliden Aranır?

Vodafone Nasıl Gizliden Aranır?
Vodafone Nasıl Gizliden Aranır?

Vodafone, müşterileri için gizli numaradan arama hizmetlerini de sunmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek basit ve kısa sürede yapılabilecek bir uygulamaya sahip olmaktadır. Aradığınız zaman numaranızın karşı tarafa iletilmesini istemiyorsanız yapmanız gereken birkaç işlem söz konusu olmaktadır. Vodafone numara gizleme servisi kapsamında CLIR özelliğini kullanarak numaranızı gizlemeniz mümkün olmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için daha önce Vodafone GSM abonelik sözleşmesini doldururken belirtmiş olmanız ya da müşteri hizmetlerini arayarak kullanma beyanında bulunmanız gerekmektedir. Yaptığınız aramalarda numaranızın gizli olmasını istemiş olsanız bile aramak istediğiniz numaranın başına #31# yazarak o arama için kişinin numaranızı görmesini engellemiş olabilirsiniz. Daha sonraki aramalarınız da eğer #31# ibaresini kullanmazsanız numaranız yine görünecektir.

Gizliden arama yaptığınız vakit karşı tarafa acaba numaram gözükür mü gibisinden bir düşünce içimize dert olarak düşmektedir. Vodafone operatöründe gizliden aradığınızda herhangi bir şekilde numaranız gözükmez, internette numara gösteren gibisinden programların ve uygulamaların olduğuna dair olan bilgilere inanmamaya özen gösterin. Numaranız herhangi bir şekilde gizlediğiniz takdirde gösterilmez. Ayrıca telefonunuzda sürekli gizliden arama özelliği aktif ise bunu pasif hale ayarlar bölümünden getirmeyi unutmayın.

Gizliden Arayınca Belli Oluyor Mu?

Yukarıdaki anlatımdaki gibi Sizlerde Vodafone da gizliden arama seçeneğini kullanarak numaranızı tamamen gizleyebilirsiniz. Peki, gizliden arayınca belli olurmu? birçok kişi bu konu hakkında bazı tereddütleri bulunmaktadır. 

Numaranızı gizleyip bir başka kişiyi aradığınız zaman telefon numaranız karşı tarafa hiçbir şekilde ulaşmaz, lakin aramış olduğunuz kişiyi siz kendi hat dokümanınızda o kişinin telefon numarasını görebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan