WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nedir?

WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nedir?
WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nedir?

WhatsApp’ın yeni güvenlik önlemlerinden olan iki adımlı doğrulama seçeneği ile sizlerde WhatsApp hesabınızda yer alan bütün mesajlarınızı daha fazla güvene alabilirsiniz. 2017 yılının yeni özelliklerinden biri haline gelen WhatsApp iki adımlı doğrulama özelliğini aktif edebilmeniz için ilk olarak 6 haneli bir şifre oluşturmanız gerekmektedir ve ayrıca bunun için hesabınızı tekrardan kurtabilmeniz adına sürekli olarak kullanmış olduğunuz bir mail hesabı da eklemeniz gerekmektedir. WhatsApp iki adımlı doğrulama özelliğini aktif ettiğiniz vakit artık mesajlarınız daha fazla güvene alınmış olacak ve sizler bir süre WhatsApp’a girmezseniz otomatik olarak 6 haneli şifre engeli ile karşı karşıya geleceksiniz. Belirtmiş olduğunuz 6 haneli şifreyi girerek tekrardan erişim sağlayabilirsiniz. 6 Haneli şifre işleminin asıl amacı, hesabınızı başkalarından korumak ve mesajlarınızı daha iyi bir şekilde gizlemektir. Ve sakın şunu unutmayın ki şifrenizi 3 kere yanlış girerseniz  WhatsApp hesabınızda yer alan bütün mesajlarınız kalıcı olarak silinir ve tekrardan erişim sağlayabilmeniz için WhatsApp’a tekrardan kayıt olmak zorunda kalırsınız.

2017 yılında gelmesi beklenen bu özellik ile sizlerde artık mesajlarınızı daha fazla olarak güvene almış olacaksınız. WhatsApp’ta şuan bu özellik beta kullanıcılarına sunulurken sizlerde bu özelliği hemen şimdi kullanmak istiyorsanız o halde WhatsApp uygulamasına beta kullanıcısı olarak kullanmaya özen gösterin.

WhatsApp’ta beta kullanıcısı olmak için Google Play’den WhatsApp uygulamasını bulup alt kısımdan beta kaydınızı hemen yapabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan