WhatsApp Silindikten Sonra Mesajlar Geri Gelir Mi?

WhatsApp Silindikten Sonra Mesajlar Geri Gelir Mi?
WhatsApp Silindikten Sonra Mesajlar Geri Gelir Mi?

WhatsApp uygulaması her geçen gün daha fazla yeni bir özellik ile bir çok kişinin gözde uygulaması olmaya devam ediyor. 2016 Senesinde başlatmış olduğu projeler sayesinde WhatsApp uygulaması artık eskisinden daha kaliteli ve daha güvenilir bir hale geldi. Bildiğiniz üzerine WhatsApp uygulamasına gelen yeni mesajlaşma güvenliği sayesinde artık mesajlarınız daha güvenli bir şekilde saklanmaktadır. Bildiğiniz üzerine WhatsApp mesajları geceleri 02:00’da telefonunuzun dahili hafızasına yedeklenmektedir, bir bilgisayar yardımı alarak önceden yedeklenen mesajlarımızı kolaylıkla farklı programlar kullanarak kolaylıkla açabilmekteydik. Lakin artık WhatsApp’a gelen güncellemeler ve yeni alt yapısı ile artık telefonumuzdaki yedekler sadece WhatsApp uygulamasında çalışmaktadır. Herhangi bir farklı program kullanarak WhatsApp mesajlarınız açılmamaktadır, WhatsApp uygulaması her geçen gün daha fazla gelişmeye devam etmektedir. Bugün sizlere en çok merak edilen konulardan olan WhatsApp Hesap silme işlemi sonucunda silinen mesajlar geri gelir mi sorusuna kısaca cevaplar vereceğiz. Bildiğiniz üzierne Whatsapp uygulamasını bir daha kullanmak istemiyorsanız, WhatsApp Ayarları kısmından kolaylıkla hesabınızı silebilirsiniz, bu hesap silme işlemi sonucunda arkadaşlarınızın Whatsapp Rehberinde artık gözükmemeye başlayacaksınız ve bir daha WhatsApp’a kayıt olana denk WhatsApp kullanmayacaksınız. Eğer WhatsApp kullanmaya bir daha başlamak istiyorsanız, silmiş olduğunuz hesabı tekrardan kayıt olarak açmanız gerekmektedir.

WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir?

Eğer bir daha WhatsApp uygulamasını kullanmayacaksanız WhatsApp hesabınızı silebilmek için WhatsApp uygulamasını açıp Ayarlar bölümüne giderek hesap ayarları kısmından hesabınızı kolaylıkla silebilirsiniz.

  1. WhatsApp hesabınızı sildikten sonra arkadaşlarınız size mesaj gönderse bile mesajlar size gelmeyecektir.
  2. Arkadaşlarınız sizi WhatsApp’ta göremeyecektir.
  3. WhatsApp’ta önceden konuşmuş olduğunuz mesajlar sizde silinecektir lakin karşı tarafın mesajında halen sizin onunla yapmış olduğunuz konuşmalarınız duruyor olacaktır.
  4. Profil resmini ve durumunuz kimsede gözükmeyecektir.

WhatsApp Yedekleri Hakkında Kısa Bilgi

WhatsApp konuşmalarınızın yedekleri her gece kış aylarında 02:00 iken yaz aylarında 03:00 saatlerinde yedeklenmektedir. Bu yedeklemeler genellikle telefonunuzda SD Kart var ise telefonunuzun hafıza kartında yedeklenecektir. Eğer telefonunuzda Hafıza kartı yok ise telefonunuzun Dahili hafızasına yedeklenmektedir. Telefonunuz kaybolma gibi durumlarda telefonunuzda yer alan yedek mesajlara 2016 Şubat ayından itibaren gelen güncellemeler sayesinde artık erişebilememektedir

WhatsApp Silindikten Sonra Mesajlar Geri Gelir Mi?

Eğer telefonunuzda sadece WhatsApp uygulamasını sildiyseniz, telefonunuzda eski yedekler halen duruyor olacaktır.

WhatsApp Hesabı Silindikten Sonra Mesajlar Geri Getirilir Mi?

WhatsApp uygulamasını kaldırmadan önce eğer WhatsApp hesabınızı telefon numaranızı kalıcı olarak sildiyseniz maalesef bu işlem sonucunda WhatsApp yedeklerini de silmiş olacaksınız. Yani tamamen numaranıza ait olan bütün verileri silmiş olacaksınız.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan