Wi-Fi Engeli Nasıl Kaldırılır?

Wi-Fi Engeli Nasıl Kaldırılır?
Wi-Fi Engeli Nasıl Kaldırılır?

Öncelikle google sayfasına girip link alanına 192.168.1.1. IP numarasını yazın. Açılan pencerede modem adı ve şifresini girerek enter tuşuna basın. Daha sonra işlemci listesine giriniz. İşlemci listesine tıklayıp modeminize bağlantı kuran IP adresleri listesini göreceksiniz. Erişim izni vermek istediğiniz bilgisayar, tablet veyahut telefonun MAC adresini kopyalayınız. Kopyaladıktan sonra Ağ>Kablosuz Yerel Alan Ağı>Mac filtrele kısmına giriyorsunuz. İnternetinizden faydalanmasına izin verdiğiniz cihazın, kopyaladığınız IP adresini bu sayfadan silin. Bu işlem sayesinde seçili IP adresine sahip olan cihaz İnternet koruma şifresini girerek bilgisayarınıza bağlanmakta özgür olacaktır. İstediği an, erişim iznini kapatmadığınız sürece giriş yapmaya devam edecektir. Modeminize belirlediğiniz şifreyi değiştirerek de internet erişimini sonlandırabilirsiniz.

Mobilde WiFi Engelini Kaldırmak

Kullanmış olduğunuz telefonun wifi ismini açıp başkalarının sizin kendi internetinize bağlanmasını sağlıyorsunuz ve olası bir durumda bir kişi engellediğiniz bu engeli nasıl kaldırılacağınızı aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

  1. İlk olarak telefonunuzun ayarlar bölümüne giriniz.
  2. Burada kablosuz ayarlar veya Diğer ayarlar bölümünde dokunun.
  3. Karşınızda taşınabilir ağ ayarları çıkacaktır bu kısmı seçiniz.
  4. Ardımızdan karşınıza Wi-Fi Etkin kullanıcılar bölümünü çıkacaktır Bu bölümdeki ayarlarınızı kontrol ederek engellemiş olduğunuz kişinin engelini kolaylık kaldırabilirsiniz.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Bardak Kafa - 24 Mart 2018 - 20:19

Bunu aramıyordum ama güzel güzel yazdınız diye umutlanıp aradığım şey sandım sizden nefret ediyorum önce bana umut verip sonra o umutla birlikte ruhumu sömürdünüz