Wi-Fi Nasıl Etkinleştirilir?

Wi-Fi Nasıl Etkinleştirilir?
Wi-Fi Nasıl Etkinleştirilir?

İlk olarak Kişisel Bilgisayar Ayarları kısmından sol taraftaki menüde bulunan Kablosuz penceresini açıyoruz. Wi-fi açma kapatma bölümü var mı? Bakıyoruz. Varsa bu kısımda wi-fi kutucuğunu aktif hale getiriyoruz. Bu pencerede Wi-fi seçeneği yok ise masaüstünde bulunan Bilgisayar simgesine sağ tıklayın ve özellikler seçeneğine tıklayın. Ardından sol tarafta bulunan aygıt Yöneticisine tıklayın. Bu sekmede Ağ Bağdaştırıcı seçeneğine tıklayın. Açılan Aygıtlar listesinde isminin içinde “Wi-Fi Adapter” geçen aygıtı etkinleştirmelisiniz. Bu işlemin ardından herhangi bir problem kalmamış, Wi-Fi sorunu çözülmüş olacak. Bu işlem her bilgisayarda aynı işlem adımlarından oluşmayabilir. Bilgisayarınızı araştırarak gereken adımları yapabilirsiniz. Bu yazı Windows 8 baz alınarak yazılmıştır.

Windows 7’de WiFi Nasıl Aktif Edilir?

Bilgisayarınızdan wifiyi aktif ederek internete bağlanmak istiyorsanız ilk olarak kablosuz internet sunan, sorunsuz olarak internet erişimi imkanı tanımakta olan bir modem bulunuz. Şayet çevreniz de bir modeme bağlanacaksanız, Windows 7’de sağ alt köşede ağ yönetimi kısmına tıklayınız. Karşınıza çıkacak olan listeden hangi wifiye bağlanacaksanız o modemi seçiniz. Şifreli bir WiFi ise şifreyi giriniz ve ardından internet erişiminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Modem kurulum işlemi de oldukça basittir, modem kurulumu için bir adet modeme ve bir adet sabit telefon numarasına ihtiyaç vardır. Kabloları uygun şekilde bağladıktan sonra modem ayarlarına ulaşmak için 192.0.0.1 adresi kullanılır. Ardından buradan ayarlar bölümünden sabit telefon numaranızı, internet sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi ilgili kısımlara girerek tamamlayabilirsiniz.

Modemin kurulum işlemi, modem kutusunda detaylı olarak yazmaktadır. Modem model numarasıyla da internet üzerinden videolu anlatımlara da göz atabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan