Wi-Fi Nasıl Gizlenir?

Wi-Fi Nasıl Gizlenir?
Wi-Fi Nasıl Gizlenir?

Kablosuz internet ağını gizlemek-SSID yayınını durdurmak – yani Wİ-Fi’yi gizlemek,  Kablosuz İnternet Ağınızın başka cihazlar tarafından görülmesini engeller.

Kablosuz İnternet Ağınızı (Wİ-Fİ) gizlemek için Modeminizin ara yüzüne giriniz. Modemin ara yüzüne girdikten sonra Kablosuz sekmesi altında SSSID başka bir deyişle Kablosuz Ağın bilgisayar, tablet veyahut telefonlarda görülen ismi gizlenir ve Ağınız daha güvenli bir duruma gelebilir.

Kablosuz internet ağını nasıl gizleriz?

Bunu yapabilmek için SSID Yayınlama Seçeneğine ait alana Hayır denmelidir. Kablosuz İnternet Ağı yani Wİ-Fİ’yi gizleme işlemi yapıldığı takdirde İnternet ağınız çevrede bulunan cihazlardan korunmuş oluyor.  Herhangi bir cihaz tarafından görülmeyeceği için modeminiz ani ataklarda maruz kalmıyor.

Sizleri bu şekilde kullanmış olduğunuz wifinin güvenliğini arttırabilir ve ayrıca başkalarının kendi wifi ağınıza bağlanmasının önüne geçmiş olabilirsiniz. Şayet kullanmış olduğunuz modemin modeli eski ve uzun süredir güncelleme gelmediyse kullanmış olduğunuz modemin modeline göre bu işlem mümkün olup olmayabilir. Bundan dolayı yukarıda bahsetmiş olduğumuz ayarlar her modem için geçerli değildir, bunun için internet üzerinde alternatif programları bilgisayarlarınıza kurarak wifi gizleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan