Wi-Fi Nasıl Sıfırlanır?

Wi-Fi Nasıl Sıfırlanır?
Wi-Fi Nasıl Sıfırlanır?

Wi-Fi  modem kutusunda herhangi bir hata olmamasına karşın kablosuz özelliğinizden faydalanamıyorsanız, bu Microsoft Kablosuz Sıfır Yapılandırma Hizmeti ayarları kaynaklı olabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için “Bilgisayarım” dosyasına sağ tıklayarak Yönet seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede “Hizmetler ve Uygulamalar”ı seçeneğini seçin ve açılan sayfada “Hizmetler” alanının altında bulunan “Kablosuz Sıfır Yapılandırma” kısmını bularak üzerine fare ile iki kere tıklayın. Bu sekmede açılan pencerede Genel seçeneği altında yer alan “Durdur” butonuna tıklayın.  Ardından bir dakika bekleyerek cihazı kapatın ve yeniden açın. Cihazınız yeniden açıldığında internet bağlantı sorunu ortadan kalkmış olacaktır. Yapılan işlem Modeminizde yer alan bağlantı sorunlarını çözecek ve kesintisiz internet bağlantısına devam edeceksiniz.

Bir diğer alternatif olan modeminizin arka kısmında bulunan boş noktaya dokunarak bu alanda wifi sıfırlama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz herhangi birinin yardım alıp kullanmış olduğunuz modemin arka tarafında bulunan küçük iğne bölümünü iğneyi sokup ardından sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz.

Ayrıca wifi şifrelerini kontrol edilecek başkalarının bağlanmaması konusunda önemli adımları takip etmenizde sizler için faydalı olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan