Wi-Fi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Wi-Fi Şifresi Nasıl Değiştirilir?
Wi-Fi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İlk olarak modeme bağlanın. Bunun için Google sayfasına girip link kısmına 192.168.1.1 yazmanız yeterli. İnternet modeminiz TTNET ise devam edin. Açılan parola ve kullanıcı adı muhtemelen interneti aldığınızda kutunun üzerine yazılmış olacak. Eğer değiştirmediyseniz kutu üzerinde ki bilgileri girerek sisteme girin. Daha sonra açılan sayfada Kablosuz yazan bölüme gelin üzerine tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza Kablosuz Ağ ayarları bölümü çıkacak. Bu bölüme de tıklamanız gerekiyor. Bu adımdan sonra modem adınız ve belirlediğiniz şifreniz ekranda belirecektir. Bu alanda modem adınızı ve şifrenizi dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Şifrenizi belirleyerek dilerseniz modem adınızı da değiştirerek kaydediniz. Bu işlemden sonra modeminize bağlanan tüm cihazların bağlantısı kesilecektir.

Bu şekilde modeminize erişim sağlayıp Wifi şifresini kendinize göre belirleyebilirsiniz ayrıca modeminizin modelini bizlere alt kısımdan belirterek sizler için o modem adına özel yapılandırılmış ayarları takip edebilir ve sizleri o şekilde yönlendirebilirsiniz. Her modemin Wifi şifre değiştirme ayarlarının farklı olduğunu sakın unutmayın. 2017 yılında Wifi hakkında merak ettiklerinizi bizlere iletmeyi sakın unutmayın.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Virtual Private Servers - 24 Mart 2017 - 05:27

Konu ile ilgili olarak @BilgehanS’nin yonlendirmis oldugu ekran goruntusundeki bilgileri kullanarak R206 ve R206-Z Wi-Fi Vodemlerin yonetici sifresi olan “ADMIN” sifresinde degisiklik saglayabilirsin.