Wifi Nasıl Açılır?

Wifi Nasıl Açılır?
Wifi Nasıl Açılır?

Kablosuz Ağ Bağlantıları sayfasında özellikler penceresine tıklayarak Genel sekmesine girin. İnternet İletişim Kuralları(TCP/IP) seçeneğini seçerek özellikler bölümüne girin. Bu kısımda Otomatik olarak IP adresi al seçeneğinin seçilmiş olduğuna emin olmalısınız. Ardından Tamam butonuna tıklayın ve bir önceki sayfaya dönün. Kablosuz Ağlar sekmesini açın. Bu alanda Yeğlenen Ağlar cümlesinin altında yer alan pencerede (eğer varsa) tüm Kablosuz Ağları seçerek Kaldır butonuna tıklayın. Ardından sağ alt köşede yer alan Gelişmiş butonuna tıklayın. Önünüze çıkan pencerede, ‘Sadece bilgisayardan bilgisayara ağlar’ cümlesine ait kutucuğa tik atın. ‘Tercih edilmeyen otomatik ağlar’ cümlesine ait kutucuk boş olmalıdır. Ardından kapatarak önceki pencereye geri dönün.

Modemden Wifi Ayarlarını Nasıl Açarım?

Yeni almış olduğunuz modemin belli başlı ayarları mevcuttur, bu ayarlar genel olarak almış olduğunuz modemin kutusunda veya kullanma kılavuzunda illaki yazar, şayet yazmıyor ise modeminizin türüne göre yönetim paneline erişim sağlayın. Genel olarak her modemin yönetim paneline erişim sağlamak için 192.0.0.1 adresi kullanılmaktadır, bu adrese sizlerde giriş yaparak bu kısımdaki sizden istenilen bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza kablosuz ağ ayarları şeklinde bir seçenek çıkacaktır bu bölümde hemen kendi wifiniz için bir isim belirleyip ardından bir şifre ekleyip wifinizi modemden açarak diğer cihazlarınızı da bağlayabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan