Wifi Nasıl Güçlendirilir?

Wifi Nasıl Güçlendirilir?
Wifi Nasıl Güçlendirilir?

Günümüzün mobil teknolojisi her gün daha fazla gelişmektedir, buna istinaden her gün telefonlarımıza daha fazla uygulama indirerek yapmak istediğimiz her türlü işlemleri mobil cihazlarımızdan halletmekteyiz. Mobil cihazlarımız için internet ihtiyacını da genel olarak Wifi gibi internet sağlayıcılarından gidermek zorunda kaldığımız için bugün sizlere Wifi sinyal gücünü nasıl güçlendireceğiniz konusunda bazı alternatif yollar sunmak isterim.

Wifi Sinyalini Nasıl Güçlendirebilirim?

1-      Doğru Konum:  Cihazınızı tüm odalardan internete bağlanılacak konumda, merkezi bir yere yerleştirerek sinyal gücünü arttırabilirsiniz.

2-      Elektronik Cihazlar: Elektromanyetik dalgalar modeminizin sinyal gücünü azaltır. Mümkün olduğu kadar uzak tutun.

3-      Yoğunluk: İnternet şifresini herkese vererek aynı anda onlarca cihazın internetinizi kullanması durumunda Wi-fi de gözle görülür bir yavaşlama yaşanacaktır.

4-      Modem için Firmware, sürücüleri ve yazılım güncellemeleri: Bu tarz güncellemeleri güncel bir şekilde takip edip bilgisayarınıza kurarak ağı güçlendirmekte başarılı sonuçlar çıkarabilir, sinyali güçlendirebilirsiniz.

5-      Ağı Genişletmek İçin Diğer Çözümler: geniş alan az sinyal gücü anlamına gelmektedir. Sinyali arttırmak için internet dağıtıcı aksesuarlar alabilir, ayrı yeten başka bir hat çekebilirsiniz.

Bu şekilde sizlerde 2017 yılında Wifi hızınıza daha fazla hız katabilir ve ardından internet bağlantınızın ortalama hızını güçlendirebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan