Wifi Şifre Kırma 2016

Wifi Şifre Kırma 2016
Wifi Şifre Kırma 2016

Wifi şifre kırma işlemi, her sene olduğu gibi bu sene de oldukça aranan bir işlem haline gelmekte. Çünkü yıllardır bu konu ile uğraşan bireyler için çeşitli önlemler geliştiriliyor ve her yeni önlem, karşısına yeni bir çözüm getiriyor. Bu tarz durumlar için, alternatif yazılımlar söz konusu olabiliyor. Deneyerek pek çok şifreyi kıracağını iddia eden bu yazılımların nasıl çalıştığı hakkında bir fikriniz var mı? Biz sizin yerinize söyleyelim değerli arkadaşlar. Wifi şifre kırma programı geneli itibari ile deneme yanılma işlemini kullanıyor. Yani kombinasyonları kullanıyor ve mevcut şifreyi bulana kadar hızlı bir arayış sürdürüyor. Bu sayede, aslında bizim yaptığımız deneme işlemlerini programın kendisi yapmış oluyor ve bunu inanılmaz bir hızda (evet evet, gerçekten de öyle) yapıyor. İsterseniz, şifre kırma isteğimizin temeline bir göz atalım.

Neden Wifi Şifresi Kırmak İsteriz?

Aslında bu durumun belirli bir nedeni yok. Çünkü ihtiyaçlar sınırsız, kaynaklar sınırlıdır da ondan (bu bir iktisat kuralı olsa da, hayatın her yerinde işimize yarar). Kaynakların sınırlı olduğu yerlerde, alternatif çözümler arayan bireyler, hemen en yakındaki wifi kaynağına yönlenir ve bu kaynakların şifrelerini bulmaya çalışır. Aslında amaç, yabancı bir wifi üzerinden nemalanmak olmasa da, kimileri sırf kendilerini mutlu etmek için bir şeyleri kıran türden arkadaşımızdır. Sonuç odaklı değil ama süreçten haz alan bireylerin de işine yarayan bu uygulamalar, bilişimin pek çok evresinde kullanılıyor (tabi daha profesyonel halleri). Her hangi bir hack durumunu önlemek için üretilen şifreleri, bakalım wifi şifre kırıcı programlar kırabilecek mi sorusunun çözümü için dahi kullanılıyor bu programlar. Yani hem şifre üretip, hem de şifre kırıcı programlara kırdırarak, mevcut şifrelerin daha da güçlü olması sağlanabiliyor. Bu kullanım araçlarından bir tanesi. Bir diğeri de, az önce de bahsettiğimiz türden olan örnekler. Kişinin ihtiyacı vardır, ama internet bağlantısı yoktur. Doğal olarak alternatif çözümler arar ve bu kırıcı programı kullanır, en yakındaki wifi şifresi kırılmaya çalışılır. Aslında bu işlem, kesinlikle önerdiğimiz bir işlem değil. İllegal olan her yönteme karşıyız. Lakin bu yazılımların farklı kullanım amaçlarının da olduğunu söylemek istediğimiz için, bu tarz bir konu bütünlüğü oluşturuyoruz. Bu gibi durumlarda pek çok kişi otomatik olarak hemen şu soruyu sorabiliyor. Wifi şifresi nasıl kırılır? Bu konu aslında çok basit ve bir o kadar da karmaşık. Çünkü yazılımlar, belirtilen detayları denerken belki de birkaç gün sürebiliyor bu kombinasyon denemeleri. Aslında bu yazılımların bolluğu, kişilerin daha güvenli şifre koymasını sağlayabilir. Eğer wifi şifresi nasıl olmalı gibi sorunlarınız varsa ya da bu düşünce içindeyseniz, emin olun ki, internetinize koyacağınız şifre, pek çok wifi şifresi kırma programını etkisiz hale getirecektir (ya da işini zorlaştıracaktır).

Wifi Şifresi Nasıl Kırılır?

Az önce de soruduğumuz bu sorunun cevabını genel verelim istedik. Çünkü büyük bir konunun özetini tek bir cümleye indirgersek, akıllarda da soru işareti kalmaz. Wifi şifresi kırma işlemi için, şifre kırıcı programlar arasından sizin için özenle seçilen detayları kullanmanız olacaktır. Tabi bu yazılımlar, sadece deneme amaçlı yazılımlar olduğu için, hiçbir yazılım sizin için kesin bir çözüm ve net detaylar sunamaz. Bu yüzden kesin kırmak gibi yazılara pek bakmamanızı tavsiye ediyoruz. Bir bireyin, herhangi bir wifi şifresini deneyerek kırması ne kadar mümkün ise, programın da aynı şekilde mümkündür. Hadi program daha hızlı olduğu için süre yarı yarıya insin diyelim. Şimdiden bol şans diliyor ve hiçbir illegal işlemi tavsiye etmediğimizi bilmenizi istiyoruz.

Günümüz teknoloji çağı olduğu için internet vazgeçilmez hale gelmiş durumda. Ortalama bir insan günde en az bir saatini internet başında geçirmektedir. Bu oran bilgisayar başında iş yapanlar için daha da uzun zamanlar geçiriyor demektir. Her işlemin bilgisayar üzerinden yapıldığı günümüzde satışlar bile sanal aleme taşınmıştır. İnsanlar uzun zamanlar harcamadan internete bağlanıp ilgili sitelerden istedikleri her ürünü alabilmektedirler. Fakat herkeste internet bağlantısı olmadığı için birçok insan ortak erişim noktası olan wifiyi kullanmaktadır. Wifi kullananlar genelde şifreleme yaptıkları için firmalar müşterilerine sadece şifrelerini vermektedirler. Bu nedenle birçok hacker wifi şifre kırma programı sayesinde şifreleri etkisiz hale getirmektedirler.

Wifi şifre kırma programı kullanarak birçok insanda çevresindeki wifilerin şifresini kırabilmektedir. wifi şifre kırma programını internet üzerinden sisteminize indirerek her türlü şifreyi kırmanız oldukça basittir. Etkili programların ücretsiz olarak verildiği birçok internet sitesi bulunmaktadır. Birçok insan internete erişim sağlayamadığı için çeşitli vericilerden erişim sağlamaya çalışmaktadır. Mobil operatör açıklarından ya da şifresiz wifi vericilerinden yararlanan bu insanlar şifre kırma yöntemleri sayesinde erişimi yakalamaktadırlar.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan