Windows 7’ye Wifi Nasıl Kurulur?

Windows 7’ye Wifi Nasıl Kurulur?
Windows 7’ye Wifi Nasıl Kurulur?

İşletim sistemi Windows 7 olan tüm bilgisayarlarda bir ağa bağlı iken ağ ilke ayarları sebebi ile ağ bulmakta sıkıntı çekebilirsiniz. Ağ bulma ayarları aracılığı ile cihazınızı diğer cihazların görüp göremeyeceğini belirleyebilir, gerekli bir anda dosya paylaşımı yapabilmek adına aynı ağ üzerinde ki  ilgili bilgisayar için bu özelliği açabilirsiniz. Windows Güvenlik Duvarı kurulum aşamasının ardından ağ bulmayı engellemekte, bilgisayarınızı görünmez yapar.

Ağ ayarları yapılandırma işlemleri ve ağ bulmak için; Başlat> Denetim Masası bölümüne girip arama bölümüne Ağ yazın. Karşınıza çıkan Ağ ve Paylaşım Merkezine girerek son kısımda bulunan ‘Gelişmiş Paylaşım Ayarlarını Değiştir’ seçeneğine tıklayın.

Ağ ayarlarınızı değiştirmek amacıyla köşeli ayraca çift tıklayarak Ağ Bulmayı Aç diyerek yaptığınız değişiklikleri kaydedin.

Sizlerde bu şekilde Windows 7 işletim sistemli cihazlarınızda kolaylıkla uygulayabilir ve ardından Wifi’yi kolaylıkla kurulumunu tamamlayabilirsiniz. Bunun haricinde sitemizde Wifi ile karşılaşmış olduğunuz diğer hatalara göz atarak kolaylıkla bu sorunları çözebilirsiniz. Wifi kurulumunu bilgisayarınıza tamamladıktan sonra diğer mobil cihazlarınıza oluşturmuş olduğunuz şifreler ile giriş yapabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan