Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?
Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Asla ihmal edilmemesi gereken güzellik ve bakım unsurlarından birisi de günlük cilt temizliğidir. Dış görünümünüz ne kadar temiz ve doğal olursa o kadar çok dikkat çeker ve sağlıklı görünürsünüz. Ayrıca tüm bayanların tek arzusu olan güzel bir yüz için de ilk şart cilt bakımı ve tabii ki temizliğidir. Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerde bu konu tam bir sorun haline dönüşebilir çünkü çok hassas birkaç noktaya dikkat edilmesi gerekir. Örneğin yağlı ciltlerin günlük bakımı ve haftalık bakımı fazlaca özen ister. Yapılan bakımın süresi de ciddi ölçüde önemlidir. Aşırıya kaçıldığı zaman cildi yıpratma tehlikesi taşıdığı için gerek kullanılan malzemeler gerekse yüzde kalma süresi atlanmamalıdır.

Tüm cilt tiplerinin her daim kendini besleyecek kadar yağa ihtiyacı vardır ama yağlı cilt tipine sahip bir insanda bu durum parlama ve sivilce gibi sorunlar olarak baş gösterir. Eğer cilde iyi bakılmazsa bu problemler ilerleyerek kişinin hayatını kabusa çevirebilir. Gerek temizleyici losyonlar gerekse yüz yıkama jelleri yağlı cilt tipine göre seçilmeli ve ardından yine kendi cilt tipine uygun bir nemlendirici kullanılarak nem oranı dengelenmelidir. Ayrıca kullanılan maske tarzı bakım uygulamalarının kil ve limon içermesi bakımın kalitesini artıracaktır. Süt ve bal gibi yoğun nemlendirme sağlayan maske türevleri yağlı cilt tiplerine göre değildir. Cildin zaten yağlı ve parlak olması kişinin makyaj yapmasını bile sorun haline getireceği için bb kremler veya yağ oranı düşük pudra seçenekleri tercih edilmelidir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Ayşe - 23 Temmuz 2015 - 18:58

Yağlı cilt bakımı oldukça önemlidir.Yağlı ciltlerde sivilce oldukça fazladır bu dediğiniz yazıya göre davranan arkadaşlar bu gibi sorunlardan kurtulucaktır. Ayrıca cildi yağlı olan arkadaşlar için tavsiyem kil maskesini deneyebilirsiniz. Kil maskesi cildinizin yağ oranını eşitleyecektir ayrıca sivilce ve lekelerinde oldukça etkilidir.